Bitkisel Yağlardan Gelen Güzellik!

Bitkisel yağlardan gelen güzellik! Kullandıkça farka inanmayacaksınız.

Hayatın yoğun temposu içinde stres yaşamamak imkansızdır. Gündelik streslerden uzaklaşmak isteyenler spa veya masaj merkezlerine yöneliyor. Kendi evinin rahatlığında rahatlamak isteyenlere ise sakinleştirici özellikteki uçucu yağlar çözüm oluyor.

Kokuların kişiler üzerinde etkili olduğu bilimsel olarak ıspatlanmıştır. Alışveriş merkezindeki kokular hızlı ve keyifli bir alışveriş deneyimi için bizi yönlendirirken, restoranlardaki kokular ise iştahımızı açarak bize olumlu duygular hissettirir.
Stres seviyesinin azalması için doğaya yakın olmak gerekse de özellikle şehir hayatında bu durum çok mümkün olmuyor. Ancak uçucu yağlar ile stres seviyenizi azaltıp kendinizi daha dingin ve mutlu hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; sakin bir müzik açarak güzel kokulara kendinizi teslim etmek…

LAVANTA YAĞI

Mor rengiyle dinginlik veren lavanta yağı her evde mutlaka bulunmalıdır. Uyumadan önce yatağınıza birkaç damla lavanta yağı damlatın ve düşüncelerinizi özgür bırakarak anın keyfine varın. Kısa sürede rahatlıkla uykuya dalacaksınız ve mükemmel bir uyku deneyimi yaşayacaksınız. Ayrıca lavanta yağının sinek gibi haşeratları uzaklaştırıcı etkisi de vardır.

LİMON YAĞI

Evlerimizden eksik etmediğimiz limon, uçucu yağ etkisiyle bizlere huzur veriyor. Yenilik ve canlılık vererek motivasyon yükselten limon yağını çalışma odanızda da bulundurarak odanızın havasını temizleyebilirisiniz. Yarım su bardağı suya birkaç damla limon yağı damlatmanız rahatlamanız için yeterli olacaktır.

BERGAMOT YAĞI

Bergamot bitkisi antibakteriyel özellikte olmasının yanı sıra rahatlatıcı özelliğiyle de bilinir. Yoğun geçen bir günün sonrasında bergamot yağını su ile inceltip buhurdanlığınıza koyarak enerjinizi yükseltebilirsiniz.

PAPATYA YAĞI

Papatya çayının sakinleştici etkisi herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Yağından da aynı etkiyi alabilirsiniz. Banyonuzda veya dinlenme odanızda su ile seyreltilmiş papatya yağı size dingin bir ruh hali sunacaktır.

NANE YAĞI

Nane yağı; sinüzit açma, baş ağrısı azaltma ve mide bulantısını yok etme özelliğine sahiptir. Stresli zamanlarda veya migren ataklarınızda nane yağından destek alıp, gününüzü güzelleştirebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Meğer evde de yapılıyormuş! Evdeki doğal malzemelerle tütsü yapımı
Genel
Genel

Meğer evde de yapılıyormuş! Evdeki doğal malzemelerle tütsü yapımı

Aktar Diyarı - 24 Kasım 2021

Kokuların, insan psikoloji üzerinde önemli etkisi var. Güzel kokular pozitif etkiler yaratarak hem ruhunuzu dinlendirir hem de enerji verir. Oda kokusu ve tütsü gibi ürünler sayesinde bu…

Şifa ararken sağlığınızdan olmayın! Hangi bitki çayı neye iyi geliyor? İşte bitki çaylarının vücuttaki etkileri:
Baharatlar
Baharatlar

Şifa ararken sağlığınızdan olmayın! Hangi bitki çayı neye iyi geliyor? İşte bitki çaylarının vücuttaki etkileri:

Aktar Diyarı - 24 Kasım 2021

Uzmanlar, sağlığa pek çok faydası olan bitki çaylarının düzenli olarak ve doğru miktarda tüketilmesinin önemini sıkça vurguluyor. Vücutta biriken toksinleri temizleyen, kan şekerini düzenlemeden sinirleri yatıştırmaya kadar…

Hem ağrı kesici hem de iyi bir temizleyici! Birçok alanda mucizeler yaratan Epsom tuzu ile ilgili detaylar…
Genel
Genel

Hem ağrı kesici hem de iyi bir temizleyici! Birçok alanda mucizeler yaratan Epsom tuzu ile ilgili detaylar…

Aktar Diyarı - 23 Kasım 2021

Mucizeler yaratan Epsom tuzu, kaya tuzu ile karıştırılsa da sofra tuzu yerine kullanılmaz. Sofra tuzunun aksine banyodan cilt güzelliğine kadar birçok alanda kullanılır. Ancak her güzel şeyin…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar