Yüz Temizliği için Pahalı Kozmetiklere Gerek yok

0

Yüzünüzün temizlği için pahalı kozmetik ürünler mi kullanıyorsunuz. Sizlere anlatacağımız yöntemle hem paranız cebinizde kalacak hem de daha sağlıklı olacaksinız. Nasıl mı?

Anlatacağımız yöntemler genelde denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır. Bu yöntemi kullanımlarından 5 tanesini ve faydasını anlatacağız.

1. Sivilce ve Lekeleri Yok Eder

acne

Sivilce oluşmasının en büyük nedenleri bakteri ve virüzler olduğunu biliyoruz. bu yöntem ile sivilce oluşumunun en büyük nedeni olan iltihaplanma ve bakterilerle önceden savaşarak sivilce çıkmasını engeller. Yapılan araştırmalarda malik asidin bakterileri ve virüsleri öldürdüğü kanıtlanmıştır.

2. Kırışıklıkları Önler

kirisiklik

Bu yöntemle yüzünüzü bu karışımla yıkayın. Zaman içerisinde kırışıklıklarınızın yol olmaya başladığını göreceksiniz. Dikkat su ile karıştırmayı unutmayınız.

3. Yaşlılık Lekelerini Azaltır ve Önler

Yaşlılık lekelerinin çıkmasını önlemek veya azalmasını istiyorsanız yüzünüzü her sabah su ile karıştırıp yıkayın. Bir çok doktor yöntemi uygulayanların başarılı sonuçlar aldıklarını ifade ediyor. İçinde yer alan alfa hidroksi asitleri yüzünüzün derinliklerine etki ederek, cildinizin altındaki sağlıklı tabakayı öne çıkarır ve lekeleri önler, azaltır. Bu arada söylemeden geçmeyeceğim alfa hidroksi asitleri pahalı kozmetik ürünlerinde kullanılıyor.

4. Toksinlerden Arının

Kullandıkça yüzünüzdeki toksinlerin arındırıldığı ve yüzünüzün parladığıbı göreceksiniz. Üstelik cildinizi pırıl pırıl yapmasının yanında sağlığınıza da birçok yararı var.

5. Cildinizdeki Yağlanmayı Engelleyin

Yüzünüzü su karışımıyla haftada 3-4 kez yıkarsanız, yağlı ciltlerden kurtulacağınızı ve cildiniz aynı zaman kurumayacaktır.

Cildinizin yağlanmasının asıl nedeni olan sebum isimli salgının dengelenmesini sağlıyor. Bu nedenle yüzünüzü önerildiği gibi yıkayın.

Yukarıda anlattığımız yöntemler için sizlere pahalı kozmetikler yerine önereceğimizin adı ELMA SÜRKESİ. Evet yanlış duymadınız. Bu kadar güzel işleri onunla mı yapacağız. Evet evet evet…

Elma sirkesini asla tek başına suratınıza sürmeyiniz. Her zaman suyla karıştırarak kullanmalısınız. Bunu ise deneme yanılma yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Zamanla elma sirkesine ne kadar su ekleyip suratınıza uygulayacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Suratınıza uygulamadan önce elinizle karışımı test etmeniz gerekiyor. Bazılarının elma sirkesine karşı hassasiyeti veya alerjik durumları olabiliyor.

Sağlıklı günler…

Satın Al

Yorumlarınızı bekliyoruz. Şimdiden yapmış olduğunuz yorumlardan dolayı teşekkür ederiz…

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın