Yüz Temizliği için Pahalı Kozmetiklere Gerek yok

Yüzünüzün temizlği için pahalı kozmetik ürünler mi kullanıyorsunuz. Sizlere anlatacağımız yöntemle hem paranız cebinizde kalacak hem de daha sağlıklı olacaksinız. Nasıl mı?

Anlatacağımız yöntemler genelde denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır. Bu yöntemi kullanımlarından 5 tanesini ve faydasını anlatacağız.

1. Sivilce ve Lekeleri Yok Eder

Sivilce oluşmasının en büyük nedenleri bakteri ve virüzler olduğunu biliyoruz. bu yöntem ile sivilce oluşumunun en büyük nedeni olan iltihaplanma ve bakterilerle önceden savaşarak sivilce çıkmasını engeller. Yapılan araştırmalarda malik asidin bakterileri ve virüsleri öldürdüğü kanıtlanmıştır.

2. Kırışıklıkları Önler

Bu yöntemle yüzünüzü bu karışımla yıkayın. Zaman içerisinde kırışıklıklarınızın yol olmaya başladığını göreceksiniz. Dikkat su ile karıştırmayı unutmayınız.

3. Yaşlılık Lekelerini Azaltır ve Önler
Yaşlılık lekelerinin çıkmasını önlemek veya azalmasını istiyorsanız yüzünüzü her sabah su ile karıştırıp yıkayın. Bir çok doktor yöntemi uygulayanların başarılı sonuçlar aldıklarını ifade ediyor. İçinde yer alan alfa hidroksi asitleri yüzünüzün derinliklerine etki ederek, cildinizin altındaki sağlıklı tabakayı öne çıkarır ve lekeleri önler, azaltır. Bu arada söylemeden geçmeyeceğim alfa hidroksi asitleri pahalı kozmetik ürünlerinde kullanılıyor.

4. Toksinlerden Arının
Kullandıkça yüzünüzdeki toksinlerin arındırıldığı ve yüzünüzün parladığıbı göreceksiniz. Üstelik cildinizi pırıl pırıl yapmasının yanında sağlığınıza da birçok yararı var.

5. Cildinizdeki Yağlanmayı Engelleyin
Yüzünüzü su karışımıyla haftada 3-4 kez yıkarsanız, yağlı ciltlerden kurtulacağınızı ve cildiniz aynı zaman kurumayacaktır.

Cildinizin yağlanmasının asıl nedeni olan sebum isimli salgının dengelenmesini sağlıyor. Bu nedenle yüzünüzü önerildiği gibi yıkayın.

Yukarıda anlattığımız yöntemler için sizlere pahalı kozmetikler yerine önereceğimizin adı ELMA SİRKESİ. Evet yanlış duymadınız. Bu kadar güzel işleri onunla mı yapacağız. Evet evet evet…

Elma sirkesini asla tek başına suratınıza sürmeyiniz. Her zaman suyla karıştırarak kullanmalısınız. Bunu ise deneme yanılma yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Zamanla elma sirkesine ne kadar su ekleyip suratınıza uygulayacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Suratınıza uygulamadan önce elinizle karışımı test etmeniz gerekiyor. Bazılarının elma sirkesine karşı hassasiyeti veya alerjik durumları olabiliyor.

Sağlıklı günler…

Diğer Yazılar

Tiroidden şekere, birçok hastalığa derman Brezilya cevizinin 7 mucizesi
Genel
Genel

Tiroidden şekere, birçok hastalığa derman Brezilya cevizinin 7 mucizesi

Aktar Diyari - 15 Kasım 2018

Amazon’ların derinliklerine iniyoruz şimdi. Yaklaşık 40-50 metre yükseklikteki ağacının yapraklarında yetişen Brezilya cevizi (Brezilya fıstığı olarak da bilinir) selenyumun doğal gıdası olarak biliniyor. Bu verimli ağaç 1000…

Yoğun Kadının Bakım Rehberi
Güzellik
Güzellik

Yoğun Kadının Bakım Rehberi

Aktar Diyari - 19 Kasım 2018

Yoğun temponda cilt bakımı ihmal etme. Pek çoğumuz günlük hayatının büyük bir bölümünü iş yerinde geçiriyor. Tüm gün sabit bir koltukta ve kapalı bir mekanda bulunmak, kan…

Hangi Probiyotik Ne Kadar Tüketilmeli?
Sağlık
Sağlık

Hangi Probiyotik Ne Kadar Tüketilmeli?

Aktar Diyari - 19 Kasım 2018

Probiyotikler, sağlıklı bir sindirim sistemi için önemli rol oynuyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, “Bağırsak mikroflorasının sağlığını korumak için probiyotikler ve prebiyotiklere ihtiyaç vardır” diyor.…

Tatlıyı Hayatımızdan Nasıl Çıkarırız?
Diyet & Zayıflama
Diyet & Zayıflama

Tatlıyı Hayatımızdan Nasıl Çıkarırız?

Aktar Diyari - 19 Kasım 2018

Biliyoruz; o leziz keklere ve donut’lara dayanmadığın günler oluyor. Ancak şekerin metabolizmana, bel ölçüne ve sağlığına büyük bir zarar verdiği yadsınamaz bir gerçek. Peki tatlılarla nasıl vedalaşabilir…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar