Yüz Temizliği için Pahalı Kozmetiklere Gerek yok

Yüzünüzün temizlği için pahalı kozmetik ürünler mi kullanıyorsunuz. Sizlere anlatacağımız yöntemle hem paranız cebinizde kalacak hem de daha sağlıklı olacaksinız. Nasıl mı?

Anlatacağımız yöntemler genelde denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır. Bu yöntemi kullanımlarından 5 tanesini ve faydasını anlatacağız.

1. Sivilce ve Lekeleri Yok Eder

Sivilce oluşmasının en büyük nedenleri bakteri ve virüzler olduğunu biliyoruz. bu yöntem ile sivilce oluşumunun en büyük nedeni olan iltihaplanma ve bakterilerle önceden savaşarak sivilce çıkmasını engeller. Yapılan araştırmalarda malik asidin bakterileri ve virüsleri öldürdüğü kanıtlanmıştır.

2. Kırışıklıkları Önler

Bu yöntemle yüzünüzü bu karışımla yıkayın. Zaman içerisinde kırışıklıklarınızın yol olmaya başladığını göreceksiniz. Dikkat su ile karıştırmayı unutmayınız.

3. Yaşlılık Lekelerini Azaltır ve Önler
Yaşlılık lekelerinin çıkmasını önlemek veya azalmasını istiyorsanız yüzünüzü her sabah su ile karıştırıp yıkayın. Bir çok doktor yöntemi uygulayanların başarılı sonuçlar aldıklarını ifade ediyor. İçinde yer alan alfa hidroksi asitleri yüzünüzün derinliklerine etki ederek, cildinizin altındaki sağlıklı tabakayı öne çıkarır ve lekeleri önler, azaltır. Bu arada söylemeden geçmeyeceğim alfa hidroksi asitleri pahalı kozmetik ürünlerinde kullanılıyor.

4. Toksinlerden Arının
Kullandıkça yüzünüzdeki toksinlerin arındırıldığı ve yüzünüzün parladığıbı göreceksiniz. Üstelik cildinizi pırıl pırıl yapmasının yanında sağlığınıza da birçok yararı var.

5. Cildinizdeki Yağlanmayı Engelleyin
Yüzünüzü su karışımıyla haftada 3-4 kez yıkarsanız, yağlı ciltlerden kurtulacağınızı ve cildiniz aynı zaman kurumayacaktır.

Cildinizin yağlanmasının asıl nedeni olan sebum isimli salgının dengelenmesini sağlıyor. Bu nedenle yüzünüzü önerildiği gibi yıkayın.

Yukarıda anlattığımız yöntemler için sizlere pahalı kozmetikler yerine önereceğimizin adı ELMA SİRKESİ. Evet yanlış duymadınız. Bu kadar güzel işleri onunla mı yapacağız. Evet evet evet…

Elma sirkesini asla tek başına suratınıza sürmeyiniz. Her zaman suyla karıştırarak kullanmalısınız. Bunu ise deneme yanılma yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Zamanla elma sirkesine ne kadar su ekleyip suratınıza uygulayacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Suratınıza uygulamadan önce elinizle karışımı test etmeniz gerekiyor. Bazılarının elma sirkesine karşı hassasiyeti veya alerjik durumları olabiliyor.

Sağlıklı günler…

Diğer Yazılar

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep
Meyveler
Meyveler

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Aktar Diyari - 19 Şubat 2019

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper…

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar