Yaraları Hızlı İyileştiriyor Cildi Pamuk Gibi Yapıyor

Yaraları hızlı iyileştiriyor cildi pamuk gibi yapıyor: Sen nerelerdeydin be hurma sirkesi!
Ve hatta doğumu bile kolaylaştırdığı söyleniyor. Bizim ağzımız açık, biz şok…
Hurmanın tadına hepimiz aşinayız, peki ya sirkesine? Arap ve Orta doğu ülkelerinde yaygın kullanılmakta olan hurma sirkesi, lezzet ve tat olarak bütün sirkeleri geride bırakıyor.
Kendine özgü tatlı bir tada ve hoş bir kokuya sahip. Bir sirke için aşırı iddialı cümleler kuruyor olabiliriz 🙂 ama hurmanın tadından yola çıkın, bize kesinlikle hak vereceksiniz.

Gelelim faydalarına…

Yaraları hızlıca iyileştiren hurma sirkesi, ağız içi yaralarına da iyi geliyor. Açık yaranın üzerine hurma sirkesiyle pansuman yapabilirsin, ağız içi yaralarınız için ise ağzınızı çalkalayabilirsiniz. İyileştirici etkiye sahip olan sirkenin düzenli kullanımında faydasını göreceksiniz.

Bebeksi Bir Cilt İçin Çare Hurma Sirkesi

Cildinizin parlak ve pürüzsüz gözükmesini isterseniz haftada 3 defa hurma sirkesi kullanmanızı öneriyoruz. Gül suyu gibi yüzünüze tonik olarak uygulayabilirsiniz. Doğanın sunduğu bir şifa olan hurma sirkesi, cildi besleyerek mat görünümden kurtaracak ve pamuk gibi taze bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.

Kışın En Güzel İlacı

Kışı zor atlatanlardansanız hurma sirkesi sizin ilacınız. Gribal enfeksiyonlara karşı oldukça güçlü bir kalkan olan hurma sirkesi, bağışıklık sistemini güçlendiren bir şifa…

Kan Şekerini de Düzenliyor

Hurma sirkesinin bir diğer marifeti ise tatlı krizlerine engel olmak.Kan şekeri düzenlemede son derece etkili olan sirke, metabolizmayı düzenler ve böylelikle yağ yakımını hızlandırmış olur.

Hurma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız hurmaları yıkayın. Bir cam kavonozun yarısını hurmalar ile doldurun. Daha sonra kavanozun ağzına 2 parmak kalacak şekilde su ekleyin (içme suyu kullanın). Tülbent gibi ince bir bez ile kavanozun ağzını örtün. Yaklaşık 40 gün boyunca ışık almayan bir yerde saklayın. 40. günün sonunda sirkenizi süzün ve 1 gün daha cam kavanozda bekletin. Sirkeniz kullanıma hazır.

Diğer Yazılar

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!
Meyveler
Meyveler

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!

Aktar Diyari - 11 Şubat 2019

Ünlü hekim Mehmet Öz kışın sağlığınızı garanti altına almaya sağlayacak beslenme yöntemlerini açıkladı. Üstelik bu besinler sayesinde hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir hem de hızlı bir şekilde kilo…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar