Uyurken Zayıflayın! İşte İpuçları…

Sağlıklı beslenme,kilo verme konuları gündeme gelince çoğunlukla yemek listeleri veya gündüz saatlerinde yapabilecekler konuşulur.Ancak unutmayın,kilo vermek için gece de önemli bir zamandır ve bazı taktiklerle uyurken de çok kolay kilo verebilirsiniz.

Kilo vermek günlük hayatınızda sadece yemeklerde değişiklik yapmak demek değil,aynı zamanda yaşam şeklinizde de düzenlemeler yapmak anlamına gelir. Metabolizmayı günün her saatinde aktif tutmak,gece saatlerinde de çalışmasını sağlamak uykuda kalori yakmanızı kolaylaştıracaktır.

İyi bir uyku kilo vermenize,toksinleri atmanıza neden olacaktır.

İşte Birkaç Pratik Bilgi;

Diyet yaparken çoğu insanın yaptığı hata,akşam yemeğini atlamaktır.Böyle bir durumda vücudunuz herhangi bir besin almadan on saatten fazla çalışmak zorunda kalacaktır.Akşam yemeğini yatmadan en az iki saat önce ve hafif şeyler yiyin.

Akşam yemeğinizi yeterince erken yerseniz (ideal saatler 17.00-19.00),sindirim metabolizmasının akşam erkenden işini bitirebilmesi için yeterinde zamanı olacaktır.
Akşam yemeğinden sonra hafif bir yürüyüş hem zayıflamanıza hem günün stresini azaltmaya yardımcı olur.

Yatak odanızın rengine dikkat edin.Dekorasyonda sarı,kırmızı gibi renkleri tercih etmeyin.Bu renkler farkında olmasanız da bilinçaltınıza acıkma sinyali gönderir,iştah açar.Onun yerine mavi gibi renkleri tercih edin.

Akşam yürüyüşünden sonra sıcak bir duş ve banyo yapın.Su doldurduğunuz küvetin içine 100 gr kabartma tozu,5 damla esansiyel lavanta yağı,100 gr deniz tuzu ve bir kaşık zencefil ekleyin.Yarım saat bu suyun içinde uzanıp rahatlayın.

Yatmadan önce çok lezzetli bitkisel çaylardan birini içebilirsiniz.Bu çaylar vücudunuzu dinlendirirken,yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Yattığınız odanın sıcaklığı önemlidir.Serin bir odada uyumanız tercih sebebi olmalıdır.İdeal olan sıcaklık ise 18-20 derecedir.

Gece lambası kullanmayın.Yatmadan iki saat önce bütün manyetik cihazları kapatın ve ortadan kaldırın.Böylece manyetik dalgalar uykunuzu engelleyemeyecektir. Beyaz ışık,uyku düzeni ve kilo kontrolü üzerinde olumsuz etki yapar.Yatak odasındaki en ufak ışık kaynağı bile kilo aldırabilir.

Mümkünse 22.00’den önce uyuyun.Uyumaya başladıktan bir buçuk saat sonra derin uyku sürecinde büyüme hormonu çalışmaya başlar ve bunun için harcayacağı enerjiyi doğrudan yağ depolarından alır.

Kaliteli ve en az 6-7 saat uyumaya özen gösterin.

Odanızdaki kokular önemlidir,bilinçaltına acıkma sinyali gönderir. Naneli kokular tercih edin,iştahınızın kapanmasına neden olur.

Her gün aynı saatte kalkmaya özen gösterin.Yapılan araştırmalar, her sabah aynı saatte kalkan kadınların,farklı saatlerde kalkanlardan daha zayıf olduklarını gösteriyor.Bu arada,ne kadar geç kalkarsanız,kalorili yiyeceklere eğiliminiz o kadar çok oluyor unutmayın.

Geceleri yatmadan önce 1 bardak suya 1 çay kaşığı elma sirkesi katıp içmek sağlıklı ve kilo verdiricidir.

Diğer Yazılar

Çayınızı nasıl alırdınız? 12 farklı ülke ve kültüre ait çay çeşitleri
Genel
Genel

Çayınızı nasıl alırdınız? 12 farklı ülke ve kültüre ait çay çeşitleri

Aktar Diyari - 10 Aralık 2018

Çayın kültürümüzdeki yeri oldukça güçlüdür. Kahvaltının en güzel eşlikçisi, gün davetlerinin olmazsa olmazı ve dost muhabbetlerinin kaçınılmazıdır. Bizim için bu kadar değerli olan çayın dünyada pek çok…

Nar Tüketmek İçin 9 Neden
Meyveler
Meyveler

Nar Tüketmek İçin 9 Neden

Aktar Diyari - 9 Aralık 2018

Kırmızı rengini veren ‘antosiyanin’ bileşeni sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren, gripten kansere dek birçok hastalığı önleyebilen narın faydalarını öğrenmeye ne dersin? Beslenme ve Diyet Uzmanı Hazal Çatırtan Çobanoğlu…

Son dönemin en popüler bitkisi moringanın faydaları
Diyet & Zayıflama
Diyet & Zayıflama

Son dönemin en popüler bitkisi moringanın faydaları

Aktar Diyari - 8 Aralık 2018

Hindistan'da yetişen moringa bitkisi çay şeklinde tüketildiğinde vücudunuza birçok yarar sağlayabilir. Oldukça popüler bir hal alan moringa çayını dikkatli tüketmek gerekiyor çünkü kontrolsüz tüketimi ise vücuda zarar…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar