Sağlıklı dişlerin sırrı bakın hangi yiyeceklerdeymiş!

Sağlıklı gülüşlere kavuşmak için düzenli diş fırçalamanın yanına bu yiyecekleri de dahil edin! Böylelikle hem çürüklerden kurtulmuş olacak hem de bembeyaz dişlere kavuşacaksınız.

Dişlerinizi beyazlatmak için yüzlerce para harcamanıza gerek kalmadı sevgili okur, yiyecek listenizi düzenleyerek sağlıklı ve parlak dişlere sahip olmanız mümkün.

Sağlıklı dişlerin sırrı bakın hangi yiyeceklerdeymiş!

Süt ve süt ürünleri
Diş eti sağlığımız için bir numaralı gıdadır. İçeriğindeki yüksek kalsiyum ve fosfat sayesinde diş çürüklerinin önüne geçer. Peynir, ağızdaki asidi nötürler.

Muz kabuğu
Muz kabuğu, diş beyazlatmak için etkili ve pratik bir yöntemdir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra sabah ve akşam olmak üzere kabuğun iç kısmını dişlerinize sürün. Düzenli kullanım diş beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Yeşil çay
İçeriğindeki aksioksidanlar ve antibakteriyel özelliği sayesinde diş eti ve diş sağlığını korur. Ancak tam fayda sağlamak için yeşil çayın şekersiz tüketilmesi gerekmektedir.

Kereviz
Kerevizi çiğ olarak çiğnediğinizde tükürük salgılarsınız ve böylelikle diş çürüklerine neden olan bakterilierin önüne geçersiniz.


Kivi

Yetersiz C vitamini tüketimi diş çürümesine sebep olur. C vitamini yönünden zengin kivi ise düzenli olarak tüketildiğinde sağlıklı dişlere kavuşmanıza yardımcı olur.

Kaynak:my

Diğer Yazılar

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep
Meyveler
Meyveler

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Aktar Diyari - 19 Şubat 2019

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper…

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar