Sağlıklı dişlerin sırrı bakın hangi yiyeceklerdeymiş!

Sağlıklı gülüşlere kavuşmak için düzenli diş fırçalamanın yanına bu yiyecekleri de dahil edin! Böylelikle hem çürüklerden kurtulmuş olacak hem de bembeyaz dişlere kavuşacaksınız.

Dişlerinizi beyazlatmak için yüzlerce para harcamanıza gerek kalmadı sevgili okur, yiyecek listenizi düzenleyerek sağlıklı ve parlak dişlere sahip olmanız mümkün.

Sağlıklı dişlerin sırrı bakın hangi yiyeceklerdeymiş!

Süt ve süt ürünleri
Diş eti sağlığımız için bir numaralı gıdadır. İçeriğindeki yüksek kalsiyum ve fosfat sayesinde diş çürüklerinin önüne geçer. Peynir, ağızdaki asidi nötürler.

Muz kabuğu
Muz kabuğu, diş beyazlatmak için etkili ve pratik bir yöntemdir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra sabah ve akşam olmak üzere kabuğun iç kısmını dişlerinize sürün. Düzenli kullanım diş beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Yeşil çay
İçeriğindeki aksioksidanlar ve antibakteriyel özelliği sayesinde diş eti ve diş sağlığını korur. Ancak tam fayda sağlamak için yeşil çayın şekersiz tüketilmesi gerekmektedir.

Kereviz
Kerevizi çiğ olarak çiğnediğinizde tükürük salgılarsınız ve böylelikle diş çürüklerine neden olan bakterilierin önüne geçersiniz.


Kivi

Yetersiz C vitamini tüketimi diş çürümesine sebep olur. C vitamini yönünden zengin kivi ise düzenli olarak tüketildiğinde sağlıklı dişlere kavuşmanıza yardımcı olur.

Kaynak:my

Diğer Yazılar

Meyan kökü sindirim sistemine faydalı
Baharatlar
Baharatlar

Meyan kökü sindirim sistemine faydalı

Aktar Diyari - 17 Mayıs 2019

Sindirim sistemi besinlerin sindirildiği ve emildiği sağlımızı etkileyen en önemli sistemdir. Sağlığımızı en iyi şekilde sürdürebilmemiz ve bütün vücut fonksiyonlarımızı yerine getirebilmemiz tükettiğimiz besinlerden en yüksek faydayı…

Ramazan boyunca 3 adet hurma yediğinizde bakın ne oluyor!
Genel
Genel

Ramazan boyunca 3 adet hurma yediğinizde bakın ne oluyor!

Aktar Diyari - 13 Mayıs 2019

Son derece sağlıklı ve bir o kadar lezzetli olan hurmaya Ramazan ayında daha sık tüketiyoruz. Etkileri sayesinde Ramazan ayında oruç tutanların sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Uzun süren…

Tam 7 yıl sürdü! Acısının kanserli hücreleri öldürdüğü kanıtlandı
Meyveler
Meyveler

Tam 7 yıl sürdü! Acısının kanserli hücreleri öldürdüğü kanıtlandı

Aktar Diyari - 6 Mayıs 2019

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde yaklaşık 7 yıldır sürdürülen "Acı Kayısı Çekirdeğinin ve Amigdalinin (vitamin B17) Kanserli Hücrelerdeki Etkisi" başlıklı çalışma sonucunda, kansere karşı faydası olduğu belirtilen acı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar