Sağlıklı dişlerin sırrı bakın hangi yiyeceklerdeymiş!

Sağlıklı gülüşlere kavuşmak için düzenli diş fırçalamanın yanına bu yiyecekleri de dahil edin! Böylelikle hem çürüklerden kurtulmuş olacak hem de bembeyaz dişlere kavuşacaksınız.

Dişlerinizi beyazlatmak için yüzlerce para harcamanıza gerek kalmadı sevgili okur, yiyecek listenizi düzenleyerek sağlıklı ve parlak dişlere sahip olmanız mümkün.

Sağlıklı dişlerin sırrı bakın hangi yiyeceklerdeymiş!

Süt ve süt ürünleri
Diş eti sağlığımız için bir numaralı gıdadır. İçeriğindeki yüksek kalsiyum ve fosfat sayesinde diş çürüklerinin önüne geçer. Peynir, ağızdaki asidi nötürler.

Muz kabuğu
Muz kabuğu, diş beyazlatmak için etkili ve pratik bir yöntemdir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra sabah ve akşam olmak üzere kabuğun iç kısmını dişlerinize sürün. Düzenli kullanım diş beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Yeşil çay
İçeriğindeki aksioksidanlar ve antibakteriyel özelliği sayesinde diş eti ve diş sağlığını korur. Ancak tam fayda sağlamak için yeşil çayın şekersiz tüketilmesi gerekmektedir.

Kereviz
Kerevizi çiğ olarak çiğnediğinizde tükürük salgılarsınız ve böylelikle diş çürüklerine neden olan bakterilierin önüne geçersiniz.


Kivi

Yetersiz C vitamini tüketimi diş çürümesine sebep olur. C vitamini yönünden zengin kivi ise düzenli olarak tüketildiğinde sağlıklı dişlere kavuşmanıza yardımcı olur.

Kaynak:my

Diğer Yazılar

Bu Detoksu Mutlaka Deneyin!
Bağışıklık
Bağışıklık

Bu Detoksu Mutlaka Deneyin!

Aktar Diyarı - 5 Ağustos 2021

Daha sağlıklı, fit ve enerjik olmanıza yardımcı olacak bir detoks suyuna kim hayır diyebilir ki? Sizler için net sonuçlar alabileceğiniz bir detoks suyu tarifi hazırladık. Sağlıklı ve…

Asırlık Lezzet Tescillendi! 👌🏻
Baharatlar
Baharatlar

Asırlık Lezzet Tescillendi! 👌🏻

Aktar Diyarı - 4 Ağustos 2021

Türkiye’de ilk sırada! Asırlık lezzet ‘Antep Sumağı’ tescillendi! Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), geleneksel Gaziantep mutfağının asırlık lezzetlerinden Antep Sumağı’nın coğrafi işaret tescilini alarak, bu alandaki tescilli ürün sayısını…

Yaşınız İlerlesede Kilonuz Aynı Kalsın!
Bağışıklık
Bağışıklık

Yaşınız İlerlesede Kilonuz Aynı Kalsın!

Aktar Diyarı - 4 Ağustos 2021

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ‘nun 2020 yılı için açıklanan verilerine göre yaşlıların toplam nüfusa oranı son beş yılda yüzde 22,5 artmıştır ve 65 yaş üstü nüfusun 2020'de…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar