Ozon yağının faydaları kuru öksürüğü bile geçiriyor!

Ozon yağının faydaları kuru öksürüğü bile geçiriyor!
Ozon yağı nedir? Ozon yağının faydaları nelerdir? Yüksek derecede antioksidan etkisi olan bu yağ hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik!

Hepinizinde bildiği gibi ozon dünyamızı güneş ışınlarından koruyan bir tabakadır. Gökyüzünün mavi olmasını sağlayan bu tabaka, havada gaz halinde dolaşan bir maddedir. Ozonu vücudumuza almamız ancak ve ancak oksijen yoluyla gerçekleşmektedir. Ozon gözle görülemeyen elle tutulamayan bir maddedir. Peki bu gaz tutulamamasına rağmen nasıl elde edilir? Ozon yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır? İşte ozon yağı hakkında tüm merak edilenler!

OZONU VÜCUDA ALMAMIZ OKSİJEN ARACILIĞI İLE GERÇEKLEŞİR

Ozonu depolamak mümkün değildir. Havada gaz halinde dolaşan bir maddedir. Ozonı vücuda almamız oksijen aracılığı ile olmaktadır. Genellikle havanın temiz olduğu dağ ve deniz kenarlarında alırız. Ozon yağının içerisinde yüksek derecede antioksidan bulunmaktadır. Bazı ülkeler ise bu yağı kullanmak için özel tesisler üretmişlerdir. Özelliklede bu tessilerde cilt bakımı yapılmaktadır.

ZEYTİNYAĞI, SUSSAM VE BUĞDAY YAĞININ KARIŞIMI OZON YAĞINI ORTAYA ÇIKARIYOR

Zeytinyağı, susam, jojoba ve buğday yağlarının karışımı ile elde edilir. Ancak bu yağların en saf halleri olmalıdır. Çünkü fotosentez etkisi ile bu besinlere ozon yer eder. Bunun sayesinde de ozon yağı yapılır. Zeytin yağının içerisine sinen ozon koyulaşmaktadır. Bu da zamanla jel kıvamını almaktadır.

AĞIZ İÇERİSİNDE ÇIKAN AFTLARI TEDAVİ EDER

Ağızda ortaya çıkan aftların tedavisinde kullanılmaktadır. İltihabı kurutarak yarayı iyileştirmektedir. Aynı zamanda gargara olarakta kullanılabilir. Diş ve diş eti hastalıklarının riskini de azaltmaya yardımcı olmaktadır.

EKLEM VE KEMİK AĞRILARINA İYİ GELMEKTEDİR

Kaslar ile ilgili yaşanan problemlerde tedavi etmeye yardımcı olur. Özellikle de kas yırtılması ya da gerilmesi gibi durumlarda kasın gevşemesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kemik ve eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

CİLDİN PÜRÜZSÜZ OLMASINA YARDIMCI OLMAKTADIR

Cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle karaciğerde yağlanması olan kişilerde ortaya çıkan sivilce ve akne problemlerini gidererek, cilt yüzeyinin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

KURU ÖKSÜRÜĞÜ KISA SÜREDE GEÇİRİYOR

Gögüs ağrısı problemi çekenler için birebirdir. Masaj yaparak uygulandığında kısa süre içerisinde yancıt vermekte ve tedavi etmektedir. Kuru öksürüğü de aynı zamanda kısa süre içerisisnde tedavi etmektedir.

KEPEKLENMEYİ ÖNLÜYOR

Ozon yağı aynı zamanda saçlarada çok iyi gelmektedir. Saçta meydana gelen kepeklenmeyi ve yara gibi oluşumları tedavi etmektedir.

UYKU PROBLEMİ ÇEKENLER İÇİN ÖNERİLİYOR

Uyku problemi çekenler için birebir olan bu yağ gece yatmadan önce boyun bacak ve yüz bölgesine uygulandığında rahat bir uyku çemenize yardımcı olacaktır.

TIRNAK MANTARINI TEDAVİ EDİYOR

Toplumun yüzde 30’unda görülen bir rahatsızlık olan tırnak mantarının tedavisinde de kullanılıyor. Tırnak mantarı genetik ve çevresel faktörlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Tırnak kaybı yaşamak istemiyorsanız mutlaka ozon yağını denemelisiniz. Yapmanız gereken tek şey ozonu tırnağa sürüp streçlemek ve yarım saat beklemek olacak. TIrnağınızın kısa süre içerisinde iyileştiğini fakr edeceksiniz.

Kaynak:elma

Diğer Yazılar

Meyan kökü sindirim sistemine faydalı
Baharatlar
Baharatlar

Meyan kökü sindirim sistemine faydalı

Aktar Diyari - 17 Mayıs 2019

Sindirim sistemi besinlerin sindirildiği ve emildiği sağlımızı etkileyen en önemli sistemdir. Sağlığımızı en iyi şekilde sürdürebilmemiz ve bütün vücut fonksiyonlarımızı yerine getirebilmemiz tükettiğimiz besinlerden en yüksek faydayı…

Ramazan boyunca 3 adet hurma yediğinizde bakın ne oluyor!
Genel
Genel

Ramazan boyunca 3 adet hurma yediğinizde bakın ne oluyor!

Aktar Diyari - 13 Mayıs 2019

Son derece sağlıklı ve bir o kadar lezzetli olan hurmaya Ramazan ayında daha sık tüketiyoruz. Etkileri sayesinde Ramazan ayında oruç tutanların sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Uzun süren…

Tam 7 yıl sürdü! Acısının kanserli hücreleri öldürdüğü kanıtlandı
Meyveler
Meyveler

Tam 7 yıl sürdü! Acısının kanserli hücreleri öldürdüğü kanıtlandı

Aktar Diyari - 6 Mayıs 2019

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde yaklaşık 7 yıldır sürdürülen "Acı Kayısı Çekirdeğinin ve Amigdalinin (vitamin B17) Kanserli Hücrelerdeki Etkisi" başlıklı çalışma sonucunda, kansere karşı faydası olduğu belirtilen acı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar