Ona kırmızı mucize diyorlar…

Böbrek taşı dökmeden düzenli bir cinsel hayata kadar etkili olan kızılcık meyvesi, vücudu baştan sona yenileyecek kadar güçlü bir meyve…

Antioksidan bakımından zengin olan kızılcık; B6, C, E ve K vitaminleriyle doludur. Genelde suyu tüketilen bir meyvedir. Magnezyum, potasyum ve demir açısından oldukça güçlü olan sihirli meyve etkileriyle neredeyse her derde deva!

Mükemmel bir idrar söktürücü olan kızılcığın 7 önemli faydası
Tümörle mücadele eder

Küçük kırmızı meyveler, kanserli tümörlerin büyümesini durdurabilir. İçeriğindeki polifenol antioksidan sayesinde bu hücrelerin yayılmasını durdurabilir.

Mide ülserinin doğal ilacıdır

Kızılcık suyu helicobacter pylori isimli bakteriyle savaşarak sindirim sorunlarına meydan okur. Flavonoid bakımından zengin olan sihirli meyve mide rahatsızlıklarını ortadan kaldırır. Bunun için kızılcık suyunu düzenli bir şekilde tüketmek gerekir.

Kalp sağlığını korur

Kalp hastalıkları riskini azaltır. Kızılcık içindeki antioksidan, ateroskleroz tehdidini azaltır. Ateroskleroz; kan akışı eksiliğine sebep olan, alp krizine yol açabilen plak birikimi ile arterleri sınırlar.

Böbrek taşı oluşumunu engeller

Böbrek taşı oluşumuna neden olan bakterileri engeller. İdrarı asidik bir hale getiren kızılcık suyu bu sayede böbrek taşı üretimini durdurur.

Obeziteyle mücadele eder
Kızılcık suyu, yağ yakmamıza yardımcı olan asitler içerir. Diyetinize eklediğiniz bir bardak kızılcık suyu ile hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkün.

Kemikleri güçlendirir

İçeriğindeki kalsiyum ve K vitamini sayesinde kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Eğer çocuklarınıza süt içiremiyorsanız bunun yerine kızılcık suyu ya da meyvesini yedirmeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda 30 yaş üstü kadınların günlük olarak tüketmesi önerilir.

Mutlu cinsel hayatın anahtarıdır

Seks bezlerinin düzgün bir şekilde işlemesine yardımcı olacak vitamin ve mineraller ile doludur. Düzenli olarak kızılcık suyu tüketmek mutlu bir cinsel yaşam getirir. Özellikle kızılcık suyu erkekler için çok değerlidir.

Kaynak:my

Diğer Yazılar

Her gün 2 diş karanfil yediğinizde bakın vücudunuzda neler oluyor!
Baharatlar
Baharatlar

Her gün 2 diş karanfil yediğinizde bakın vücudunuzda neler oluyor!

Aktar Diyari - 12 Nisan 2019

Yükte hafif olsa da sağlık açısından son derece etkileri büyük karanfilin. Öyle ki günde 2 adet tüketildiğinde neredeyse sağlığımızı garanti altına alıyor. İşte düzenli olarak karanfil tüketmenin…

Bal ile tüketildiğinde o hastalığa derman olacak!
Sağlık
Sağlık

Bal ile tüketildiğinde o hastalığa derman olacak!

eda uslu - 26 Mart 2019

C vitamini açısından zengin olan kudret narı, isminin hakkını veren ender besinlerden biri. Yaz aylarında meyvelerini veren kudret narı C vitaminin yanı sıra demir, kalsiyum, fosfor ve…

Varislerden kurtaran mucize yöntemler
Güzellik
Güzellik

Varislerden kurtaran mucize yöntemler

Aktar Diyari - 17 Mart 2019

Varis tedavisinde etkili yöntemler neler topuklu ayakkabılardan uzak durun! Bir çok kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen varis tedavisine yardımcı günlük hayatta yapmanız gerekenleri bir araya getirdik!…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar