Ona kırmızı mucize diyorlar…

Böbrek taşı dökmeden düzenli bir cinsel hayata kadar etkili olan kızılcık meyvesi, vücudu baştan sona yenileyecek kadar güçlü bir meyve…

Antioksidan bakımından zengin olan kızılcık; B6, C, E ve K vitaminleriyle doludur. Genelde suyu tüketilen bir meyvedir. Magnezyum, potasyum ve demir açısından oldukça güçlü olan sihirli meyve etkileriyle neredeyse her derde deva!

Mükemmel bir idrar söktürücü olan kızılcığın 7 önemli faydası
Tümörle mücadele eder

Küçük kırmızı meyveler, kanserli tümörlerin büyümesini durdurabilir. İçeriğindeki polifenol antioksidan sayesinde bu hücrelerin yayılmasını durdurabilir.

Mide ülserinin doğal ilacıdır

Kızılcık suyu helicobacter pylori isimli bakteriyle savaşarak sindirim sorunlarına meydan okur. Flavonoid bakımından zengin olan sihirli meyve mide rahatsızlıklarını ortadan kaldırır. Bunun için kızılcık suyunu düzenli bir şekilde tüketmek gerekir.

Kalp sağlığını korur

Kalp hastalıkları riskini azaltır. Kızılcık içindeki antioksidan, ateroskleroz tehdidini azaltır. Ateroskleroz; kan akışı eksiliğine sebep olan, alp krizine yol açabilen plak birikimi ile arterleri sınırlar.

Böbrek taşı oluşumunu engeller

Böbrek taşı oluşumuna neden olan bakterileri engeller. İdrarı asidik bir hale getiren kızılcık suyu bu sayede böbrek taşı üretimini durdurur.

Obeziteyle mücadele eder
Kızılcık suyu, yağ yakmamıza yardımcı olan asitler içerir. Diyetinize eklediğiniz bir bardak kızılcık suyu ile hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkün.

Kemikleri güçlendirir

İçeriğindeki kalsiyum ve K vitamini sayesinde kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Eğer çocuklarınıza süt içiremiyorsanız bunun yerine kızılcık suyu ya da meyvesini yedirmeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda 30 yaş üstü kadınların günlük olarak tüketmesi önerilir.

Mutlu cinsel hayatın anahtarıdır

Seks bezlerinin düzgün bir şekilde işlemesine yardımcı olacak vitamin ve mineraller ile doludur. Düzenli olarak kızılcık suyu tüketmek mutlu bir cinsel yaşam getirir. Özellikle kızılcık suyu erkekler için çok değerlidir.

Kaynak:my

Diğer Yazılar

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep
Meyveler
Meyveler

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Aktar Diyari - 19 Şubat 2019

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper…

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar