Ona kırmızı mucize diyorlar…

Böbrek taşı dökmeden düzenli bir cinsel hayata kadar etkili olan kızılcık meyvesi, vücudu baştan sona yenileyecek kadar güçlü bir meyve…

Antioksidan bakımından zengin olan kızılcık; B6, C, E ve K vitaminleriyle doludur. Genelde suyu tüketilen bir meyvedir. Magnezyum, potasyum ve demir açısından oldukça güçlü olan sihirli meyve etkileriyle neredeyse her derde deva!

Mükemmel bir idrar söktürücü olan kızılcığın 7 önemli faydası
Tümörle mücadele eder

Küçük kırmızı meyveler, kanserli tümörlerin büyümesini durdurabilir. İçeriğindeki polifenol antioksidan sayesinde bu hücrelerin yayılmasını durdurabilir.

Mide ülserinin doğal ilacıdır

Kızılcık suyu helicobacter pylori isimli bakteriyle savaşarak sindirim sorunlarına meydan okur. Flavonoid bakımından zengin olan sihirli meyve mide rahatsızlıklarını ortadan kaldırır. Bunun için kızılcık suyunu düzenli bir şekilde tüketmek gerekir.

Kalp sağlığını korur

Kalp hastalıkları riskini azaltır. Kızılcık içindeki antioksidan, ateroskleroz tehdidini azaltır. Ateroskleroz; kan akışı eksiliğine sebep olan, alp krizine yol açabilen plak birikimi ile arterleri sınırlar.

Böbrek taşı oluşumunu engeller

Böbrek taşı oluşumuna neden olan bakterileri engeller. İdrarı asidik bir hale getiren kızılcık suyu bu sayede böbrek taşı üretimini durdurur.

Obeziteyle mücadele eder
Kızılcık suyu, yağ yakmamıza yardımcı olan asitler içerir. Diyetinize eklediğiniz bir bardak kızılcık suyu ile hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkün.

Kemikleri güçlendirir

İçeriğindeki kalsiyum ve K vitamini sayesinde kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Eğer çocuklarınıza süt içiremiyorsanız bunun yerine kızılcık suyu ya da meyvesini yedirmeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda 30 yaş üstü kadınların günlük olarak tüketmesi önerilir.

Mutlu cinsel hayatın anahtarıdır

Seks bezlerinin düzgün bir şekilde işlemesine yardımcı olacak vitamin ve mineraller ile doludur. Düzenli olarak kızılcık suyu tüketmek mutlu bir cinsel yaşam getirir. Özellikle kızılcık suyu erkekler için çok değerlidir.

Kaynak:my

Diğer Yazılar

Meğer bu yüzden kilo verilemiyormuş! İşte metabolizmayı hızlandırmanın yolları…
Spor Fitness
Spor Fitness

Meğer bu yüzden kilo verilemiyormuş! İşte metabolizmayı hızlandırmanın yolları…

Aktar Diyari - 1 Temmuz 2020

Yediği halde kilo almamak, yani hızlı bir metabolizma sahip olanlar için bir lütuf ve her insanın isteğidir. Daha hızlı kilo vermek için metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız yazıyı sonuna…

Hamilelikte ıhlamur kullanımı: Zararlı mı, faydalı mı?
Anne & Bebek
Anne & Bebek

Hamilelikte ıhlamur kullanımı: Zararlı mı, faydalı mı?

Aktar Diyari - 1 Temmuz 2020

Anne adayları hamilelik döneminde yedikleri, içtikleri her şeye ayrı bir özen göstermelidir. Anne adayları hamilelik döneminde yedikleri, içtikleri her şeye ayrı bir özen göstermelidir. Çünkü normal zamanda…

Bırakın vücudunuz kendini onarsın: Alkali diyeti
Diyet & Zayıflama
Diyet & Zayıflama

Bırakın vücudunuz kendini onarsın: Alkali diyeti

Aktar Diyari - 30 Haziran 2020

Çevrenizde giderek daha fazla sayıda insanın sebzeleri çiğ olarak tükettiğini, şekerli ve unlu gıdalardan uzak durduğunu ya da suya limon dilimleri ilave ettiğini fark ediyor olabilirsiniz. Bunun…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar