Koşu Bandından Maksimum Verim Almanın Zamanı

Koşu bandı mini bir spor salonu sayılabilir mi? Kesinlikle evet!

Bu çok yönlü kardiyo ekipmanını Clark’ın özel olarak hazırladığı yandaki programla kullanmayı dene. Bu programın özelliği, koşunun geliştirmediği iki bölgeni –üst beden ve karın kaslarını– çalıştırmak. Böylece koşu esnasında hem nabzın yükselecek, hem de postürünü düzeltip başka hiçbir alet kullanmadan kas kütleni arttıracaksın. Aşağıdaki hareketleri koşuya başlamadan ve bitirdikten sonra yap. İlk hareketi 40 saniye içinde mümkün olduğunca tekrarla, 20 saniye dinlen ve diğer harekete geç. Toplam 3 set yap.

Knee tuck
Koşu bandının ekranına sırtını dön, kollarından sıkıca tut ve ayaklarını banttan kaldır. Kollarını düz tutarak karnını sık ve dizlerini göğsüne doğru çek. Hareketi tersten yaparak başlangıç pozisyonuna dön. Bu, bir tekrar eder.

Lat pull-up
Bandın üzerine otur, dizlerini bük ve koşu bandının kollarından tutarak ellerinle omuzlarını aynı hizaya getir. Yan sırt bölgeni sıkarken vücudunu yerden kaldır ve göğsünü hep düz tut. Hareketi tersten yaparak başlangıç pozisyonuna dön. Bu, bir tekrar eder.

Inverted row
Bandın üzerine yat, dizlerini bük, koşu bandının kollarını tutarak üst bedenini havada asılı tut. Kalçalarını kaldır, karnını sık ve kürek kemiklerini birbirlerine yaklaştırırken göğsünü koşu bandının kollarına doğru çek. Hareketi tersten yaparak başlangıç pozisyonuna dön. Bu, bir tekrar eder.

Güçlü Bir Koşucu Ol
Güçlenmenin önemli olduğu tek yer ağırlık odası değil: Güçlenmek, koşu antrenmanlarını da daha verimli hâle getirir (hatta koşucuların kişisel rekorunu kırmasına bile yardımcı olabilir). Yukarıda gördüğün güçlenme rutini, geleneksel intervallerin aksine lunge ve side shuffle gibi alt bedeni güçlendiren hareketleri ön plana çıkarıyor. Üstelik tüm bunları koşu bandının üzerinde yapabilirsin. Bu hareketler kalça, kalça fleksörü, hamstring, quad yani “koşu kasları”nı yorgunluğa karşı savaşmaları için geliştirir. Dolayısıyla başlangıçtan bitişe kadar aynı hızı koruyacak güce sahip olursun.

Kaynak:women

Diğer Yazılar

Her gün 2 diş karanfil yediğinizde bakın vücudunuzda neler oluyor!
Baharatlar
Baharatlar

Her gün 2 diş karanfil yediğinizde bakın vücudunuzda neler oluyor!

Aktar Diyari - 12 Nisan 2019

Yükte hafif olsa da sağlık açısından son derece etkileri büyük karanfilin. Öyle ki günde 2 adet tüketildiğinde neredeyse sağlığımızı garanti altına alıyor. İşte düzenli olarak karanfil tüketmenin…

Bal ile tüketildiğinde o hastalığa derman olacak!
Sağlık
Sağlık

Bal ile tüketildiğinde o hastalığa derman olacak!

eda uslu - 26 Mart 2019

C vitamini açısından zengin olan kudret narı, isminin hakkını veren ender besinlerden biri. Yaz aylarında meyvelerini veren kudret narı C vitaminin yanı sıra demir, kalsiyum, fosfor ve…

Varislerden kurtaran mucize yöntemler
Güzellik
Güzellik

Varislerden kurtaran mucize yöntemler

Aktar Diyari - 17 Mart 2019

Varis tedavisinde etkili yöntemler neler topuklu ayakkabılardan uzak durun! Bir çok kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen varis tedavisine yardımcı günlük hayatta yapmanız gerekenleri bir araya getirdik!…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar