Koğuk Suyu Nedir?

Koğuk Suyu“, “Cansuyu” olarak da bilinmektedir. Karabaş otu, Melisa (Oğul Otu) ve Kekik karışımı ile hazırlanmaktadır. Özellikle hazımsızlık, kanı temizlemek, bağırsak gazı ve böbrek rahatsızlıkları için tavsiye edilmektedir.

Koğuk suyunun bağırsaklarda bulunan gazı geçirme özelliği bulunmaktadır. Bununla birlikte mide hazımsızlığına, sinirsel baş ağrılarına iyi gelmektedir. Koğuk suyu can suyu olarakta bilinir. Vücutta bulunan egzamalara iyi gelir. Koğuk suyu aynı zamanda sara hastalığına ve astım hastalığına da iyi gelmektedir. Vücuda zindelik verir.

Kekik, karabaş otu, oğul otu (melisa)karışımı ile hazırlanır. Hazımsızlığa karşı, kanı temizlemek için, mide ve bağırsak gazlarına karşı ve böbrek hastalıklarında kullanılır.

Sara, astım ve egzama yaralarına etki eder, vücuda kuvvet, zindelik verir ve kalbi kuvvetlendirir. Uykusuzluk ve sinirsel baş ağrısına iyi gelir.

Koğuk suyunu böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerin kullanmasında fayda vardır. Koğuk suyu sinirsel baş ağrılarına ve uykusuzluk problemlerine de iyi gelmesiyle bilinir. Kalbi kuvvetlendirir. Kullanım şekli sabah akşam bir kahve fincanı tüketilebilir.

Faydaları:

Barsak gazına karşı faydalı
Hazımsızlık
kanı temizlemek
astım,eğzeme ve sara sonucu oluşan yaraları iyileştirir.
Vücudu güçlendirip,zindelik verir
Kalbi güçlendirir
Sinirsel baş ağrılarını giderir
uykusuzluk problemi için faydalıdır.

Diğer Yazılar

Meyan kökü sindirim sistemine faydalı
Baharatlar
Baharatlar

Meyan kökü sindirim sistemine faydalı

Aktar Diyari - 17 Mayıs 2019

Sindirim sistemi besinlerin sindirildiği ve emildiği sağlımızı etkileyen en önemli sistemdir. Sağlığımızı en iyi şekilde sürdürebilmemiz ve bütün vücut fonksiyonlarımızı yerine getirebilmemiz tükettiğimiz besinlerden en yüksek faydayı…

Ramazan boyunca 3 adet hurma yediğinizde bakın ne oluyor!
Genel
Genel

Ramazan boyunca 3 adet hurma yediğinizde bakın ne oluyor!

Aktar Diyari - 13 Mayıs 2019

Son derece sağlıklı ve bir o kadar lezzetli olan hurmaya Ramazan ayında daha sık tüketiyoruz. Etkileri sayesinde Ramazan ayında oruç tutanların sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Uzun süren…

Tam 7 yıl sürdü! Acısının kanserli hücreleri öldürdüğü kanıtlandı
Meyveler
Meyveler

Tam 7 yıl sürdü! Acısının kanserli hücreleri öldürdüğü kanıtlandı

Aktar Diyari - 6 Mayıs 2019

Malatya Turgut Özal Üniversitesinde yaklaşık 7 yıldır sürdürülen "Acı Kayısı Çekirdeğinin ve Amigdalinin (vitamin B17) Kanserli Hücrelerdeki Etkisi" başlıklı çalışma sonucunda, kansere karşı faydası olduğu belirtilen acı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar