Koğuk Suyu Nedir?

Koğuk Suyu“, “Cansuyu” olarak da bilinmektedir. Karabaş otu, Melisa (Oğul Otu) ve Kekik karışımı ile hazırlanmaktadır. Özellikle hazımsızlık, kanı temizlemek, bağırsak gazı ve böbrek rahatsızlıkları için tavsiye edilmektedir.

Koğuk suyunun bağırsaklarda bulunan gazı geçirme özelliği bulunmaktadır. Bununla birlikte mide hazımsızlığına, sinirsel baş ağrılarına iyi gelmektedir. Koğuk suyu can suyu olarakta bilinir. Vücutta bulunan egzamalara iyi gelir. Koğuk suyu aynı zamanda sara hastalığına ve astım hastalığına da iyi gelmektedir. Vücuda zindelik verir.

Kekik, karabaş otu, oğul otu (melisa)karışımı ile hazırlanır. Hazımsızlığa karşı, kanı temizlemek için, mide ve bağırsak gazlarına karşı ve böbrek hastalıklarında kullanılır.

Sara, astım ve egzama yaralarına etki eder, vücuda kuvvet, zindelik verir ve kalbi kuvvetlendirir. Uykusuzluk ve sinirsel baş ağrısına iyi gelir.

Koğuk suyunu böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerin kullanmasında fayda vardır. Koğuk suyu sinirsel baş ağrılarına ve uykusuzluk problemlerine de iyi gelmesiyle bilinir. Kalbi kuvvetlendirir. Kullanım şekli sabah akşam bir kahve fincanı tüketilebilir.

Faydaları:

Barsak gazına karşı faydalı
Hazımsızlık
kanı temizlemek
astım,eğzeme ve sara sonucu oluşan yaraları iyileştirir.
Vücudu güçlendirip,zindelik verir
Kalbi güçlendirir
Sinirsel baş ağrılarını giderir
uykusuzluk problemi için faydalıdır.

Diğer Yazılar

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!
Meyveler
Meyveler

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!

Aktar Diyari - 11 Şubat 2019

Ünlü hekim Mehmet Öz kışın sağlığınızı garanti altına almaya sağlayacak beslenme yöntemlerini açıkladı. Üstelik bu besinler sayesinde hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir hem de hızlı bir şekilde kilo…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar