Koğuk Suyu Nedir

0

Koğuk Suyu“, “Cansuyu” olarak da bilinmektedir. Karabaş otu, Melisa (Oğul Otu) veKekik karışımı ile hazırlanmaktadır. Özellikle hazımsızlık, kanı temizlemek, bağırsak gazıve böbrek rahatsızlıkları için tavsiye edilmektedir.

Koğuk suyunun bağırsaklarda bulunan gazı geçirme özelliği bulunmaktadır. Bununla birlikte mide hazımsızlığına, sinirsel baş ağrılarına iyi gelmektedir. Koğuk suyu can suyu olarakta bilinir. Vücutta bulunan egzamalara iyi gelir. Koğuk suyu aynı zamanda sara hastalığına ve astım hastalığına da iyi gelmektedir. Vücuda zindelik verir.

Kekik, karabaş otu, oğul otu (melisa)karışımı ile hazırlanır. Hazımsızlığa karşı, kanı temizlemek için, mide ve bağırsak gazlarına karşı ve böbrek hastalıklarında kullanılır.

Sara, astım ve egzama yaralarına etki eder, vücuda kuvvet, zindelik verir ve kalbi kuvvetlendirir. Uykusuzluk ve sinirsel baş ağrısına iyi gelir.

Koğuk suyunu böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerin kullanmasında fayda vardır. Koğuk suyu sinirsel baş ağrılarına ve uykusuzluk problemlerine de iyi gelmesiyle bilinir. Kalbi kuvvetlendirir. Kullanım şekli sabah akşam bir kahve fincanı tüketilebilir.

Faydaları:

Barsak gazına karşı faydalı
Hazımsızlık
kanı temizlemek
astım,eğzeme ve sara sonucu oluşan yaraları iyileştirir.
Vücudu güçlendirip,zindelik verir
Kalbi güçlendirir
Sinirsel baş ağrılarını giderir
uykusuzluk problemi için faydalıdır.

Koğuk Suyu Nedir

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın