Kil Maskesi ve Bilinmeyenleri

Birçok insan güzelleşmeye ve pürüzsüz yüz temizliğine kil kullanmaktadır. Bilindiği üzere kil toprağın, kayaların, yanardağlardan çıkan tüf ve lavların toz haline gelen parçalarından ve özünde ise birçok mineral bulundurmaktadır. Kil için sadece topraktır diyemeyiz. Toz haline gelmiş toprakla kil birbirinden farklıdır ve kil içerisinde çok daha yoğun şekilde mineraller vardır. Yapı olarak toprağa benzemektedir ama daha küçük parçacıklardan oluşmaktadır.

Sivilce Düşmanı Beyaz Kil

En çok kullanılan ve etkili killerden olan bentonit kili sivilcelere karşı oldukça etkilidir. Sivilcelerden dolayı teniniz tahriş olmuş veya yıpranmış ise hemen beyaz kil kullanmalısınız.

Ayrıca beyaz kil ile egzama, sedef hastalığından dolayı sıkıntılı ciltlere faydalı mineraller bakımından zengin olduğu için faydalıdır.

Yağlanan Ciltlere Yeşil Kil

Aşırı yağlı ciltler için önerilen yeşil kil magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor ve slika gibi cilt için önemli mineralleri içerdiğinden aşırı yağlanan ciltlere tavsiye edilmektedir. İyileştirici özelliğe sahiptir ve sivilcelerin normalden daha kısa sürede geçmesine yardımcı olmaktadır.

Önemli bir Uyarı Dikkat!!! Dikkat!!! Dikkat!!!

Kil maskesini yüzünüze sürdüğünüzde çok kurutmaması ve cildinizi yıpratmaması için 10 dakikadan fazla bekletmeyin. Aksi takdirde cildiniz tahriş olur. Kil maskesini kullanan kişinin cildi yağlı ise kil maskesini haftada 1 veya en fazla 2 defa kullanmalısınız. Eğer cildi kuru, hassas ve az yağlı ise ayda 2-3 kez kullanabilir.

Kili kullanacağınız zaman metal eşya kullanmayınız. Yani çatal, kaşık veya metal kaplar kullanmamak gerekir. Neden mi? kullandığımız zaman kilin etkisinin azalmasına yol açıyor ve mineral değerleri istendiği gibi olmadığından verimli olmuyor. Peki ne kullanalım? derseniz. Kil Maskesini hazırlarken plastik veya tahta karıştırıcı kullanmak doğru tercih olacaktır. Eğer kil maskesi çok geldi ise kalan kili çöpe atmayın. Buzdolabınızda 3-4 gün saklayabilirsiniz. Unutmayın daha fazla değil.

Dünya genelinde birçok kil çeşidi bulunmaktadır. Bulunduğu yere göre rengi, mineralleri ve faydaları değişkenlik gösterebiliyor. Eski çağlardan beri güzelleşmek için kullanılan kilin en yaygın kullanımı maske şeklindedir. Maske ile güzelleşmenin dışında Kil maskesinin bilinmeyen diğer faydaları;

Düzenli kullanıldığında sivilce oluşumunu engeller
Ciltteki sivilceleri temizler.
Ciltte bulunan güneş ve sivilce lekelerini giderir.
Ciltteki kan akışını hızlandırmayı sağlar.
Yenilenen hücreler cildi berraklaştırır ve cilt problemlerini azaltmaktadır.
Ciltte oluşan lekelerin normal rengine dönmesini sağlar.
Cildi büyük bir hızla uyarmayı sağlamaktadır.
Cilt yüzeyinde düzenli olarak kullandığı takdirde cildin daha az yağlandığını göreceksiniz.
Yağ, kir nedeniyle tıkanan gözenekleri açmak için kil maskesi kullanılması önerilmektedir.
Kilde bulunan mineraller cildi besler ve doğal bir parlaklık vermesini sağlar.

Diğer Yazılar

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep
Meyveler
Meyveler

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Aktar Diyari - 19 Şubat 2019

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper…

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar