Karın Yağlarının Düşmanı “Deve Dikeni Tohumu”

2000 yıldır özellikle karaciğer hastalıkları için kullanılan deve dikeni bitkisinin bilinmeyen bütün özelliklerini Uzman Diyetisyen Merve Tığlı Çınar sizler için araştırdı.İşte deve dikeni bitkisi tohumlarının vücudunuzu yenileyecek benzersiz faydaları!Enginar ailesinin değerli üyelerinden olan deve dikeni bitkisinin içerisindeki slymarin maddesi karaciğerinizi yenileyecek doğal bir ilaç niteliğinde.

Dolaşım faaliyetlerini düzenleyen,karaciğer hücrelerinin yenilenmesinde önemli rol üstlenen ve özellikle karaciğer hastalıklarına bağlı tedavilerde kullanılıyor.KARIN BÖLGESİNDEKİ YAĞLARI YAKIYOR!

Bu harika bitkiyi siroz hastalığından,hepatit ve sarılığa kadar her türlü karaciğer tedavisinde kullanabilirsiniz.Karın bölgesi yağlanması durumunda da sık görülen karaciğer yağlamasında da deve dikeni bitkisinin tohumlarından yararlanabilirsiniz.Sindirim sisteminizi kuvvetlendirmeye yönelik etkisi de mevcut olan deve dikeni tohumunu kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanabilirsiniz.

Mide sindirimini kuvvetlendirerek hazmı da kolaylaştıran bu harika bitkiyi,hazımsızlık sorunlarında güvenle kullanabilirsiniz.Özellikle kilo almak isteyen kişiler bu bitkiyi çok sevecekler.Çünkü deve dikeni bitkisinin tohumlarından elde edilen çay,düzenli olarak kullanıldığında iştah açmaya yardımcı oluyor.Bu nedenle kilo vermek isteyen bireylerin deve dikeni bitkisini kullanırken dikkatli olması gerekiyor.

Vücudun safra salınımını arttıran bu bitki safra kesesi hastalıklarının tedavisinde de büyük rol oynuyor.Migren ataklarını hafifletme,varisleri giderme,damar tıkanıklığını engelleme gibi rahatsızlıkların da üstesinden gelebilen deve dikeni vücut direncinin arttırılmasına da yardımcı oluyor.

Bin bir derde deva olan deve dikeni bitkisinin mucizevi özellikleri bunlarla sınırlı değil! Araştırmalar yüksek antioksidan kapasitesiyle hücre yenileyici etkiye sahip bu bitkinin,göğüs kanseri,yumurtalık kanseri prostat kanseri gibi kanser türlerini de önlemede etkili olduğu konusunda hemfikir.Ayrıca deve dikeni bitkisi rahim hastalıklarında kullanıldığında da iyileştirici etkiye sahip.

Diğer Yazılar

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!
Meyveler
Meyveler

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!

Aktar Diyari - 11 Şubat 2019

Ünlü hekim Mehmet Öz kışın sağlığınızı garanti altına almaya sağlayacak beslenme yöntemlerini açıkladı. Üstelik bu besinler sayesinde hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir hem de hızlı bir şekilde kilo…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar