Karın Yağlarının Düşmanı “Deve Dikeni Tohumu”

2000 yıldır özellikle karaciğer hastalıkları için kullanılan deve dikeni bitkisinin bilinmeyen bütün özelliklerini Uzman Diyetisyen Merve Tığlı Çınar sizler için araştırdı.İşte deve dikeni bitkisi tohumlarının vücudunuzu yenileyecek benzersiz faydaları!Enginar ailesinin değerli üyelerinden olan deve dikeni bitkisinin içerisindeki slymarin maddesi karaciğerinizi yenileyecek doğal bir ilaç niteliğinde.

Dolaşım faaliyetlerini düzenleyen,karaciğer hücrelerinin yenilenmesinde önemli rol üstlenen ve özellikle karaciğer hastalıklarına bağlı tedavilerde kullanılıyor.KARIN BÖLGESİNDEKİ YAĞLARI YAKIYOR!

Bu harika bitkiyi siroz hastalığından,hepatit ve sarılığa kadar her türlü karaciğer tedavisinde kullanabilirsiniz.Karın bölgesi yağlanması durumunda da sık görülen karaciğer yağlamasında da deve dikeni bitkisinin tohumlarından yararlanabilirsiniz.Sindirim sisteminizi kuvvetlendirmeye yönelik etkisi de mevcut olan deve dikeni tohumunu kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanabilirsiniz.

Mide sindirimini kuvvetlendirerek hazmı da kolaylaştıran bu harika bitkiyi,hazımsızlık sorunlarında güvenle kullanabilirsiniz.Özellikle kilo almak isteyen kişiler bu bitkiyi çok sevecekler.Çünkü deve dikeni bitkisinin tohumlarından elde edilen çay,düzenli olarak kullanıldığında iştah açmaya yardımcı oluyor.Bu nedenle kilo vermek isteyen bireylerin deve dikeni bitkisini kullanırken dikkatli olması gerekiyor.

Vücudun safra salınımını arttıran bu bitki safra kesesi hastalıklarının tedavisinde de büyük rol oynuyor.Migren ataklarını hafifletme,varisleri giderme,damar tıkanıklığını engelleme gibi rahatsızlıkların da üstesinden gelebilen deve dikeni vücut direncinin arttırılmasına da yardımcı oluyor.

Bin bir derde deva olan deve dikeni bitkisinin mucizevi özellikleri bunlarla sınırlı değil! Araştırmalar yüksek antioksidan kapasitesiyle hücre yenileyici etkiye sahip bu bitkinin,göğüs kanseri,yumurtalık kanseri prostat kanseri gibi kanser türlerini de önlemede etkili olduğu konusunda hemfikir.Ayrıca deve dikeni bitkisi rahim hastalıklarında kullanıldığında da iyileştirici etkiye sahip.

Diğer Yazılar

Anadolu’nun şifalısını kaynatıp suyunu içerseniz…
Sağlık
Sağlık

Anadolu’nun şifalısını kaynatıp suyunu içerseniz…

Aktar Diyari - 11 Aralık 2018

Kuzey ve Orta Anadolu'da yetişen, beyaz renkli çiçekler açan, kırmızı renkli meyvesinden meyve suyu elde edilen Gilaburu, yüksek C vitamini içeriğiyle birçok hastalıktan koruma özelliği taşıyor. Medicana…

Çayınızı nasıl alırdınız? 12 farklı ülke ve kültüre ait çay çeşitleri
Genel
Genel

Çayınızı nasıl alırdınız? 12 farklı ülke ve kültüre ait çay çeşitleri

Aktar Diyari - 10 Aralık 2018

Çayın kültürümüzdeki yeri oldukça güçlüdür. Kahvaltının en güzel eşlikçisi, gün davetlerinin olmazsa olmazı ve dost muhabbetlerinin kaçınılmazıdır. Bizim için bu kadar değerli olan çayın dünyada pek çok…

Nar Tüketmek İçin 9 Neden
Meyveler
Meyveler

Nar Tüketmek İçin 9 Neden

Aktar Diyari - 9 Aralık 2018

Kırmızı rengini veren ‘antosiyanin’ bileşeni sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren, gripten kansere dek birçok hastalığı önleyebilen narın faydalarını öğrenmeye ne dersin? Beslenme ve Diyet Uzmanı Hazal Çatırtan Çobanoğlu…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar