Kabartma Tozu Başka Nerelerde İşinize Yarar

Sadece kekleri kabartmakla kalmayan kabartma tozunun birbirinden farklı kullanım alanları;

Pofuduk hamurların asıl kahramanı, kabaran keklerin aranan elemanı kabartma tozunun farklı kullanım alanlarını gördükten sonra hep bir ağızdan şunu söyleyeceğiz:“Sen neymişsin be abi!”

Kokusavar:Kötü kokuları ortadan kaldırıyor. Ayakkabı,kül tablası veya kedi kumunun içerisine serpiştirebilirsiniz…

Temizlik tozu:Temizlik yaparken toz alıcı olarak kabartma tozunu kullanabilirsiniz.Lekeli yüzeylerin üstüne kabartma tozu dökün ve temiz bir bezle ovalayın. Yüzeylerin üstünü hiçbir şekilde çizmez.Parlatıcı etkisi vardır.

Leke çıkarıcı:Kabartma tozunu sirke ile karıştırdığınızda birçok pahalı leke çıkarıcıya taş çıkartır.Lekelerin üzerine bir miktar kabartma tozu dökün.Ardından sprey şişesinden sirke sıkın.Leke üzerinde kabarcıklar oluşacaktır.Temiz bir bezle yüzeye çok fazla bastırmadan silin.

Sivrisinek Isırıklarını Tedavi Eder:Sivrisinek ısırıklarına ve vücut döküntülerine iyi gelir.Kaşınan bölgelere kabartma tozunu az bir miktar suyla karıştırın. Macun kıvamına gelen kabartma tozunu kaşınan bölgeye sürün ve bekleyin.

Solan Çiçeklerini Canlandırır:Vazoya koyduğunuz canlı çiçeklerin çok daha uzun süre diri kalmasını sağlar ve solmasını önler.Bunun için vazodaki suya bir miktar kabartma tozu dökmeniz yeterli olacak.Çiçekleriniz böylece çok daha taze kalacaklar.

Diğer Yazılar

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!
Meyveler
Meyveler

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!

Aktar Diyari - 11 Şubat 2019

Ünlü hekim Mehmet Öz kışın sağlığınızı garanti altına almaya sağlayacak beslenme yöntemlerini açıkladı. Üstelik bu besinler sayesinde hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir hem de hızlı bir şekilde kilo…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar