Kabartma Tozu Başka Nerelerde İşinize Yarar

Sadece kekleri kabartmakla kalmayan kabartma tozunun birbirinden farklı kullanım alanları;

Pofuduk hamurların asıl kahramanı, kabaran keklerin aranan elemanı kabartma tozunun farklı kullanım alanlarını gördükten sonra hep bir ağızdan şunu söyleyeceğiz:“Sen neymişsin be abi!”

Kokusavar:Kötü kokuları ortadan kaldırıyor. Ayakkabı,kül tablası veya kedi kumunun içerisine serpiştirebilirsiniz…

Temizlik tozu:Temizlik yaparken toz alıcı olarak kabartma tozunu kullanabilirsiniz.Lekeli yüzeylerin üstüne kabartma tozu dökün ve temiz bir bezle ovalayın. Yüzeylerin üstünü hiçbir şekilde çizmez.Parlatıcı etkisi vardır.

Leke çıkarıcı:Kabartma tozunu sirke ile karıştırdığınızda birçok pahalı leke çıkarıcıya taş çıkartır.Lekelerin üzerine bir miktar kabartma tozu dökün.Ardından sprey şişesinden sirke sıkın.Leke üzerinde kabarcıklar oluşacaktır.Temiz bir bezle yüzeye çok fazla bastırmadan silin.

Sivrisinek Isırıklarını Tedavi Eder:Sivrisinek ısırıklarına ve vücut döküntülerine iyi gelir.Kaşınan bölgelere kabartma tozunu az bir miktar suyla karıştırın. Macun kıvamına gelen kabartma tozunu kaşınan bölgeye sürün ve bekleyin.

Solan Çiçeklerini Canlandırır:Vazoya koyduğunuz canlı çiçeklerin çok daha uzun süre diri kalmasını sağlar ve solmasını önler.Bunun için vazodaki suya bir miktar kabartma tozu dökmeniz yeterli olacak.Çiçekleriniz böylece çok daha taze kalacaklar.

Diğer Yazılar

Anadolu’nun şifalısını kaynatıp suyunu içerseniz…
Sağlık
Sağlık

Anadolu’nun şifalısını kaynatıp suyunu içerseniz…

Aktar Diyari - 11 Aralık 2018

Kuzey ve Orta Anadolu'da yetişen, beyaz renkli çiçekler açan, kırmızı renkli meyvesinden meyve suyu elde edilen Gilaburu, yüksek C vitamini içeriğiyle birçok hastalıktan koruma özelliği taşıyor. Medicana…

Çayınızı nasıl alırdınız? 12 farklı ülke ve kültüre ait çay çeşitleri
Genel
Genel

Çayınızı nasıl alırdınız? 12 farklı ülke ve kültüre ait çay çeşitleri

Aktar Diyari - 10 Aralık 2018

Çayın kültürümüzdeki yeri oldukça güçlüdür. Kahvaltının en güzel eşlikçisi, gün davetlerinin olmazsa olmazı ve dost muhabbetlerinin kaçınılmazıdır. Bizim için bu kadar değerli olan çayın dünyada pek çok…

Nar Tüketmek İçin 9 Neden
Meyveler
Meyveler

Nar Tüketmek İçin 9 Neden

Aktar Diyari - 9 Aralık 2018

Kırmızı rengini veren ‘antosiyanin’ bileşeni sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren, gripten kansere dek birçok hastalığı önleyebilen narın faydalarını öğrenmeye ne dersin? Beslenme ve Diyet Uzmanı Hazal Çatırtan Çobanoğlu…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar