Hibiskus Şerbeti Nasıl Yapılır?

Hibiskus Şerbeti
Hibiskus bitkisinin kafeinsiz olma gibi bir özelliği bulunmaktadır ve aynı zamanda yüksek C vitamini oranına sahip olması açısından, insan vücudunda yer alan bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Hibiskus bitkisinin şerbet formunda düzenli olarak tüketilmesi ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan tansiyon rahatsızlıklarına iyi gelerek, yüksek tansiyonu düşürür. Tip 2 diyabette bulunan yüksek kan basıncını düşürmek için de tüketilmektedir. Aynı zamanda hibiskus bitkisi çok iyi bir antioksidandır, kolesterolü düşürme özelliğine sahiptir. Mide kanserine karşı tam koruma sağlamaktadır. Sindirim sistemini hızlı bir şekilde çalıştırarak, şişkinliğin yok olmasına yardımcı olmaktadır. Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı insan vücudunu korumaktadır. Diyet yapanların en ideal içeceklerinden biri olan hibiskus bitkisinin çayı kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Malzemeler :

1, 5 litre sıcak su, yani 7 buçuk su bardağı
1 yemek kaşığı hibiskus
1 adet elma
1 tatlı kaşığı karanfil
1 çay kaşığı tane karabiber
1 adet çubuk tarçın
Hazırlanışı :

Yağ yakıcı hibiskus şerbeti yapımı için, ilk olarak bir buçuk litre, yani yedi su bardağı sıcak suyu derin bir tencereye boşaltın.
Daha sonra tencereyi ocağın üzerine alarak, orta ateşte kaynamaya bırakın.
Ardından kaynayan suya hibiskus, elma, karanfil, karabiber ve çubuk tarçını ilave edin.
Hibiskus şerbeti için bu karışımı bir süre boyunca kaynatın.
Kaynamaya başladıktan sonra ocağı kapatarak, ocaktan alın.
Oda ısısında soğumaya bırakın: soğuduktan sonra, bir süzgeç yardımı ile şerbeti süzün. Bir şişeye ya da sürahiye doldurarak servise hazır hale getirin.
Hibiskus Şerbetini Faydaları
Hibiskus bitkisinin şerbet formunda düzenli olarak tüketilmesi yüksek kan basıncını düşürmektedir.
Bazı uzmanların yaptıkları araştırmalara göre, hibiskus bitkisini iki bardak içildiği vakit, hipertansiyon hastaları üzerinde olumlu bir etkisi bulunmaktadır.
Hibiskus çiçeğinin şerbet formunda düzenli olarak tüketilmesi durumunda, bitkinin içeriğinde yer alan flavonoid gibi birtakım maddelerin faydaları insan vücudunda olumlu etkisini göstermeye başlamaktadır.
Hibiskus bitkisinin şerbet formunda tüketilmesi herkese fayda sağlamamaktadır. Çünkü her metabolizmanın vitamin, mineral ve diğer maddeler açısından tüm değerler tamamen farklıdır. İnsanların vücudunun hassas olduğu besinler de birbirinden tamamen farklıdır.
Hibiskus bitkisinin şerbet formunda düzenli olarak içilmesi, insan vücudunda yer alan aşırı yağlanmaları yavaş yavaş yok eder.
Bağırsakları temizler ve kabızlığı yok eder. Bağırsak parazitlerinden vücudu tamamen kurtarır.
Aynı zamanda kalbe çok faydası bulunmaktadır.
Damla hastalığı tedavisinde çok sık bir şekilde kullanılmaktadır.
Böbrek taşları üzerinde çok olumlu bir etkisi bulunmaktadır.

Diğer Yazılar

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!
Meyveler
Meyveler

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!

Aktar Diyari - 11 Şubat 2019

Ünlü hekim Mehmet Öz kışın sağlığınızı garanti altına almaya sağlayacak beslenme yöntemlerini açıkladı. Üstelik bu besinler sayesinde hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir hem de hızlı bir şekilde kilo…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar