Günde 2 Bardak Süt Yüksek Tansiyona Birebir

İnsan sağlığı için sayısız faydası bulunan,kalsiyum ve fosfor açısından zengin bir besin olan süt,hipertansiyon için de büyük önem arz ediyor.

Günümüz koşullarında hipertansiyon çoğu kişinin yaşadığı bir sağlık sorunudur. Geçtiğimiz yıl sonuna doğru ABD Kalp Derneği’nin yüksek tansiyon sınırını “14’e dokuz”dan, “13’e sekiz” indirmesiyle birlikte yeniden gündeme gelen yüksek tansiyon ciddi ve kontrol altında tutulması gereken bir rahatsızlıktır.

Bilim insanları konuyla ilgili birçok çalışma yaparken,sütün yüksek tansiyon hastaları için bir çözüm olduğu belirtildi.

2 Bardak Etkili

Uzmanlara göre, günde 2 bardak süt içmek hipertansiyon hastaları çözüm sağlayacak sonuçlar içeriyor. Protein, fosfor, kalsiyum gibi öğelerin kan basıncının düşürülmesinde olumlu etki yaptığını kaydeden uzmanlar, bu özelliği nedeniyle de tansiyonu kontrol altına almada sorun yaşayan hastaların günde 2 bardak süt içmeye özen göstermesi gerektiğini belirtiyor.

Hipertansiyonun ilerleyen zamanlarda böbrek, kalp, göz ve beyine kan götüren atar damarlarda hasar oluşturduğu, bunu ortadan kaldırmaya yönelik olarak hastaların da dikkat etmesi gerektiği kaydediliyor.Bu noktada küçük yaştan itibaren düzenli süt içmenin önemi vurgulanırken,günde 2 bardak süt ile tansiyonun dengeleneceği belirtiliyor.Çünkü bilindiği gibi süt,kalsiyum ve fosfor açısından en zengin besinlerin başında geliyor.

Hipertansiyonu Olanlara Öneri

Hipertansiyon sorunu yaşayanlar,yağsız ve az yağlı süt ürünleri içeren besinler tüketmeye özen göstermeliler.Ayrıca,yağ ve kolesterol düzeyi düşük,proteini hafif bir diyet bu rahatsızlığı yaşayanlar için iyi gelecektir.

Diğer Yazılar

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!
Meyveler
Meyveler

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!

Aktar Diyari - 11 Şubat 2019

Ünlü hekim Mehmet Öz kışın sağlığınızı garanti altına almaya sağlayacak beslenme yöntemlerini açıkladı. Üstelik bu besinler sayesinde hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir hem de hızlı bir şekilde kilo…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar