Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper gıda olarak adlandırılan gojiyi beslenmenize dahil etmeniz için size 7 önemli sebepten bahsedeceğiz.

Antioksidanlar, serbest radikallerin en aktif savaşçısıdır ve gojş meyveleri yüksek oranda antioksidan içerir. Aynı zamanda vücudun hücre onarımı ve yenilenme sürecinde yardımcı olabilecek değerli amino asitleri ve diğer mineralleri içerir. Günlük bir avuç tükettiğiniz goji meyvesi sayesinde daha genç ve sıkı bir cilt, daha az enflamasyon meydana gelecektir.

Goji meyvesi, beyni alzheimer’a karşı korur. Hafızayı, zihinsel açlığı ve diğer nörolojik fonksiyonları destekler. Yüksek miktarda kalsiyum ve B vitamini içerir.

Goji, hem fiziksel gücü hem de kas gelişimi için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Goji meyveleri, vücutta yüksek kan ve oksijen akışını kolaylaştırarak aşırı laktik asit üretimini ve birikmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Karaciğer fonksiyonlarını destekler. Gojii sağlıklı kan ve kas fonksiyonlarını artırır. Bu sayede kalbi güçlendirir.

Kronik yorgunluğu azaltır ve enerji seviyesinin artmasına katkıda bulunur.

İçindeki B vitamini; yağları, proteinleri ve karbonhidratları metabolize etmeye ve bunları enerjiye dönüştürmeye yardımcı olur.

Goji meyvesinin belki de en umut verici faydası, kanser hastaları için iyileşme sürecine yardımcı olma potansiyelidir. Yapılan araştırmalar, tümörlü hücrelerle mücadele ettiğini ortaya koymuştur. Goji, sadece lezzetli değil aynı zamanda vücudu onaran önemli bir doğal kaynaktır.

Kaynak:my

Diğer Yazılar

Varislerden kurtaran mucize yöntemler
Güzellik
Güzellik

Varislerden kurtaran mucize yöntemler

Aktar Diyari - 17 Mart 2019

Varis tedavisinde etkili yöntemler neler topuklu ayakkabılardan uzak durun! Bir çok kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen varis tedavisine yardımcı günlük hayatta yapmanız gerekenleri bir araya getirdik!…

Uğraşıyoruz ama neden kilo veremiyoruz?
Diyet & Zayıflama
Diyet & Zayıflama

Uğraşıyoruz ama neden kilo veremiyoruz?

Aktar Diyari - 15 Mart 2019

Yaz kapıda! Vücuttaki fazlalıklar göze batmaya başladı. Herkesin isteği ise kısa sürede kilo vermek! Diyetisyen Fulya Bozdemir, bu haftaki yazısında neden kilo veremediğimiz konusunu ele aldı. Kilo…

Neye iyi gelmiyor ki! Karabiber ve balla karıştırdığınızda…
Baharatlar
Baharatlar

Neye iyi gelmiyor ki! Karabiber ve balla karıştırdığınızda…

Aktar Diyari - 13 Mart 2019

Güçlü bir demir deposu olan kimyon, Hint mutfağının demirbaş malzemelerinden biridir. Yemeklere kattığı lezzetin yanı sıra kendisi büyük bir şifacıdır ve sağlığımız için oldukça değerlidir. Özellikle çay…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar