Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper gıda olarak adlandırılan gojiyi beslenmenize dahil etmeniz için size 7 önemli sebepten bahsedeceğiz.

Antioksidanlar, serbest radikallerin en aktif savaşçısıdır ve gojş meyveleri yüksek oranda antioksidan içerir. Aynı zamanda vücudun hücre onarımı ve yenilenme sürecinde yardımcı olabilecek değerli amino asitleri ve diğer mineralleri içerir. Günlük bir avuç tükettiğiniz goji meyvesi sayesinde daha genç ve sıkı bir cilt, daha az enflamasyon meydana gelecektir.

Goji meyvesi, beyni alzheimer’a karşı korur. Hafızayı, zihinsel açlığı ve diğer nörolojik fonksiyonları destekler. Yüksek miktarda kalsiyum ve B vitamini içerir.

Goji, hem fiziksel gücü hem de kas gelişimi için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Goji meyveleri, vücutta yüksek kan ve oksijen akışını kolaylaştırarak aşırı laktik asit üretimini ve birikmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Karaciğer fonksiyonlarını destekler. Gojii sağlıklı kan ve kas fonksiyonlarını artırır. Bu sayede kalbi güçlendirir.

Kronik yorgunluğu azaltır ve enerji seviyesinin artmasına katkıda bulunur.

İçindeki B vitamini; yağları, proteinleri ve karbonhidratları metabolize etmeye ve bunları enerjiye dönüştürmeye yardımcı olur.

Goji meyvesinin belki de en umut verici faydası, kanser hastaları için iyileşme sürecine yardımcı olma potansiyelidir. Yapılan araştırmalar, tümörlü hücrelerle mücadele ettiğini ortaya koymuştur. Goji, sadece lezzetli değil aynı zamanda vücudu onaran önemli bir doğal kaynaktır.

Kaynak:my

Diğer Yazılar

Cilt pürüzsüzleştiren zerdeçal kremi tarifi bebeksi bir görünüm için…
Genel
Genel

Cilt pürüzsüzleştiren zerdeçal kremi tarifi bebeksi bir görünüm için…

Aktar Diyari - 10 Ağustos 2020

Cilt pürüzsüzleştiren zerdeçal kremi tarifi bebeksi bir görünüm için... Cildi pürüzsüzleştiren zerdeçal serumu nasıl yapılır? Son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz zerdeçalın serumunu evde hazırlamaya ne dersiniz? İşte…

Cinsel gücüm artsın ama nasıl?
Cinsellik
Cinsellik

Cinsel gücüm artsın ama nasıl?

Aktar Diyari - 29 Temmuz 2020

Cinsellik, hem bedensel hem de ruhsal birlikteliğin sağlanması adına çiftlerin oldukça önemsemesi gereken bir konudur. Cinsel gücü artırmaya ne iyi gelir? Sağlıklı bir cinsel yaşam ilişkilerin temel…

Saç bakımında chia tohumu! İşte saçları güzelleştiren o harika teknik…
Genel
Genel

Saç bakımında chia tohumu! İşte saçları güzelleştiren o harika teknik…

Aktar Diyari - 28 Temmuz 2020

Son yıllarda fazlaca meşhur olan chia tohumu oldukça yüksek protein içeriği olan karbonhidratlı bir besindir. O nedenle bitkisel ve sağlıklı beslenmek isteyenlerin göz bebeğidir. Omega 6, B…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar