Ginkgo Biloba Zararları Nelerdir?

Ginkgo Biloba, geleneksel Çin tıbbında şifalı bitki olarak kullanılır. Alzheimer hastalığının tedavisi yanında vücut ve beyinde kan dolaşımını sağlar. Ayrıca ruh sağlığı, hafıza kaybı gibi hastalıkların tedavilerinde Ginkgo Biloba ilaç olarak kullanılmaktadır.Fakat aşırıya kaçıldığında Ginkgo Biloba yan etkilere neden olur.

Ginkgo biloba kullanımı son yıllarda giderek artış göstermektedir, buna bağlı olarak yan etkilerinden kaynaklanan şikayetlerde artmaktadır. Ginkgo biloba’nın yan etkilerini şu şekilde sıralamak mümkün;

Ginkgo Biloba doz aşımı yaşamı tehdit yönelebilecek aşırı kanamalara neden olur. Zaten kanama sorununuz var ise Ginkgo biloba
Gebelik döneminde Ginkgo biloba kullanınımından uzak durmalısınız. Aynı zamanda ameliyattan 2 hafta önce Ginkgo biloba tüketimini durdurmuş olmalsınız.
Ginkgo biloba dozu çok önemlidir. Yüksek dozlarda Ginkgo biloba tüketimi alerjik sorunlara neden olabilir. Cilt, deri döküntüsü, kızarıklık, uyuşukluk ve kabarmalara neden olabilir.
Ginkgo biloba tüketiminde en sık rastlanan sorunlar, nefes alma, baş ağrısı, hafif sersemlik, uyku hali, zayıf nabız, duyu kaybıdır.
Mide sorunu yaşıyor iseniz Ginkgo Biloba kullanımı size sorun çıkarabilir. Ginkgo Biloba dozu yüksek olduğunda akut ağrısı, karın krampları, tahriş, ishal, kabızlık, gibi sorunlara neden olabilir.
Ginkgo Biloba yüksek dozda alındığında , düzensiz kalp atışı, çarpıntı, inme gibi ciddi sorunlara neden olabilir.
Eğer diyabet sorunu yaşıyor iseniz, büyük ihtimalle Ginkgo Biloba kan şekeri düzeyini olumsuz etkileyecejtir. Vücutta insülin seviyesini olumsuz etkileyebilir.
Aşırı miktarda Ginkgo Biloba tüketimi iskelet yapısına zararlıdır. Ayrıca aşırı Ginkgo Biloba ekstresi alımı kas tonu kaybı ve anal sfinkter spazamlara yol açar.
Aşırı Ginkgo Biloba tüketimi kısırlığa neden olabilir. Doğurganlık düzeyini azaltabilir.
Yine aşırı dozda kullanıma bağlı olarak Ginkgo Biloba, görme sorunlarına neden olabilmektedir.
Ayrıca Ginkgo Biloba kullanımı bazı davranış değişikliklerine neden olabilmektedir. Sinir sistemini etkileyen, bazı nöro-bozukluklara yol açar. Aynı zamanda sinirlilik, huzursuzluk, çarpıntı, üzüntü ve ciddi psikiyatrik bozukluklar yaşayabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep
Meyveler
Meyveler

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Aktar Diyari - 19 Şubat 2019

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper…

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar