Ginkgo Biloba Faydalar Nelerdir

0

Gingko biloba ağacı, ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlamasına rağmen Asyada, özellikle Çinde eski bir geçmişe sahip. 20-30 metreye kadar uzayan Gingko biloba ağacı, Asya kıtasında yaygın olarak alternatif tıp tarafından kullanılmaktadır. Bunun yanında Gingko biloba yaprakları ve Gingko biloba özü, Gingko biloba ekstresi cilt kozmetik ürünlerde kullanılır.

Gingko biloba ağacı yanında Gingko biloba yaprakları sağlığa katkıda bulunan zengin vitamin, mineral ve bileşenler içermektedir. Gingko biloba yaprakları içerdiği besin maddeleriyle sinir sağlığından, kalp sağlına, göz sağlığından cilt sağlığına çok geniş yelpazede sağlığımıza hizmet eder. Şimdi, Gingko biloba sağlığımıza nasıl takviyede bulunuyor detaylı şekilde inceleyelim.

Astım – Bronşit: Ginkgo biloba, astım ve bronşite iyi gelmektedir. Günde sabah ve akşam iki fincan Ginkgo biloba çayı astım ataklarını hafifletebilir. Ginkgo biloba yaprağı çayı düzenli olarak tüketildiğinde, bronşları açmaya yardımcı olabilir.. Ginkgo biloba ağacı çayı, ayrıca , aynı zamanda sigaranın verdiği zararları azaltabilir.

Ruh Sağlığı: Ginkgo Biloba kapsülü, son yıllarda depresif sorunların giderilmesi için kullanılmaktadır.Çünkü, Ginkgo Biloba özü merkezi sinir sistemini etkileyebilecek bileşenler ve asitler içermektedir. Ginkgo Biloba ekstresinin doğal şifa kaynağı olması ve yapay kimyasal maddeler içermemesi sağlık açısındandan risk taşımadığı için, Ginkgo Biloba tabletleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Önemli Uyarı: Ginkgo Biloba ekstresi sinir sistemi üzerind eoldukça etkilidir ve doğal yollarla hazırlandığı sürece faydalıdır, fakat her hangi bir sinirsel hastalıktan dolayı tedavi gören, epilepsi gibi, kişilerin güvenle kullanacağı anlamına gelmez. Bu yüzden, Ginkgo Biloba tableti veya kapsülü kullanmaya başlamadan önce mutlaka bu konuyla ilgili olarak doktorunuzla görüşmenizi tavsiye ederiz.

Yaşlanma: Ginkgo Biloba, bal, zerdeçal ve ginseng ile karıştırılarak kullanıldığında cilt sağlığının korunmasına destek olur. Ginkgo Biloba kürü, cilt üzerindeki çizgilere engel olduğu gibi, cilt kuruluğunu giderir.

Beyin Sağlığı: Ginkgo Biloba Alzheimer hastalığı, hafıza kaybı ve diğer nöral sorunlara karşı savaşır. Yapılan araştırmalar, Ginkgo Biloba  özünün aynı zamanda zayıf olan çocuklar için hafızayı kuvvetlendirici özelliğinin olduğunu ve konsantrasyonu geliştirdiğini ortaya koymuştur.

Zihin Sağlığı: Ginkgo Biloba bitkisi, özellikle çocukların zihin sağlığını geliştirdiğini beyin sağlığına bulunduğu faydalar kısmında değinmiştik. Ginkgo Biloba bitki ekstresi, daha çok yaşı ilerlememiş kişilerde zihin sağlığına daha fazla katkıda bulunmaktadır. Yukarıda yaptığımız uyarıda olduğu gibi zihinsel sorunlar yaşayan kişilerin Ginkgo Biloba ürünlerini kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdırlar.

Koruyucu: Ginkgo Biloba doğal güneş koruyucudur. Ginkgo Biloba  maskesi, güneşin zararlı etkilerinden cildi korumaktadır. Bu özelliğinden dolayı, ginkgo Biloba özü,  yaygın olarak güneş kremlerinde kullanılır.

Antienflamatuar: Alerji ve enfeksiyonlara neden olduğu iltihapları Ginkgo Biloba kullanımı iyileştirebilir. Inflamasyonu azaltmak için zencefil, zerdeçal ile birlikte Ginkgo Biloba ağacı yaprakları karışımı sorunu kısa sürede ortadan kaldırabilir.

Saç Dökülmesini Önler: Ginkgo Biloba, büyük ölçüde saç incelmesi ve saç dökülmesini azaltabilir. Erkeklerde sık rastlanan kellik için fayladı olduğu kanıylanmıştır. Ginkgo Biloba diğer bitkisel yaplarla kullanıldığı gibi, Ginkgo Biloba ağacı yaprakları kaynatılarak saçların yıkanması alternatif tedavi olabilir.

Alzheimer Hastalığına Faydaları: Ginkgo biloba özü üzerine yapılan bilimsel araştırmalar, Ginkgo bilobanın alzheimer hastalığına iyi geldiğini ortaya koymaktadır. Zihinsel bir hastalık olan alzheimer, genelde yaşlanmaya bağlı olarak utunkanlığa neden olur. Bilimsel araştırmalar, Ginkgo biloba ekstresinin ilerlemiş alzheimer hastalığını tedavi etmediğini, yalnız hastalığa yakalanma riskini azalttığını ortaya koymuştur. Ginkgo biloba’nın genel anlamda beyin ve zihin sağlığını koruyor, olması düzenli olarak Ginkgo biloba çayı tüketmeyi önemli kılmaktadır. Özellikle çocukların zihin sağlığı için az dozlarda Ginkgo biloba bitki çayı tüketmelerinin teşvik edilmesinde fayda var.

Ginkgo biloba ürünlerinin ufak yaştan itibaren düzenli olarak tüketilmesi kişilerin başta alzheimer olmak üzere diğer zihinsel hastalıklara yakalanma risikini azaltacığı noktasında sağlık uzmanlarının ortak görüşü var.

Ginkgo Bilobanın Diğer Faydaları

 • Ginkgo biloba görme sağlığını korur. Ginkgo biloba yaprağını kaynatarak suyu gözler kapatıldıktan sonra göz kapaklarına uygulanabilir. Ginkgo biloba yaprağı suyu, kötü görmeye neden olan bordülerin ortadan kalmasına yardımcı olur. Ayrıca, gözlere glokom yani çok yüksek tansiyon oluşmasını önler.
 • Kardiyovasküler Sorunları giderebilir.Yüksek kan basıncı, tıkanmalar, kan pıhtılaşması gibi kalp sorunlar, ginkgo biloba bitkisinin yardımıyla tedavi edilebilir.
 • Migren ağrılarına karşı, ginkgo biloba ilaç olabilir.
 • Ginkgo biloba, kılcal damarların sağlığını koruyarak, kalp sağlığına dolaylı olarak faydalı olur.
 • Ginkgo biloba kapsülü tüketimi bazı sağlık uzmanlarına göre lif dokusu sağlığını korumaktadır.
 • Ginkgo biloba özü özellikle gelişme çağında olan kişilerde konsantrasyon eksikliği sorunlarını giderebilir.
 • Ginkgo bilobanın enerji verici özelliği vardır, günde sabah ve akşam iki  bardak Ginkgo biloba çayı demleyerek içmek bünyeyi zinde tutar. Sabahları güne bir bardak Ginkgo biloba çayı ile başlamak güne daha aktif başlamanızı kolaylaştırabilir.
 • Ginkgo biloba ekstersi aynı zamanda, ereksiyon bozukluğu, cilsel isteksizlik sorununu ortadan kalıdrabilir. Sağlık uzmanları Ginkgo biloba’nın sağlıklı cinsel hayat için faydalı olduğu konusunda hemfikirler.
 • Ginkgo biloba içeriği makula dejenerasyonu diye adlandırılan görme hastalığına engel olabilir.
 • Ginkgo Biloba yağrağı pankreas, kolon kanseri başta olmak üzere,kadınlarda meme, rahim kanserine karşı etkidir. Düzenli olarak ginkgo biloba yağrağı çayı tüketimi butür hastalıklara yakalanma riskini azaltabilir.
 • Kan temizleme, kan sağlığı için Ginkgo biloba ilaç olabilir.
 • Ginkgo biloba E vitamini açısından oldukça zengindir, böylece, cilt sağlığını korur, yara izleri, streç, akne, sivilce gibi cilt hastalıklarına ilaç olabilir.
 • Ginkgo biloba antidepresan özelliğinden dolayı, yaygın olarak kullanımaktadır. Merkezi sinir sistemi üzerinde etkili olduğu için depresyon sorunların üstesinden gelebilir.
 • Ginkgo biloba bitki çayı özü ve içeriği itibari ile genel vücut sağlığına harika katkılarda bulunmaktadır.

Glinko Biloba Satın Al

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın