El ve ayaklarda çıkan nasırlardan doğal yollarla kurtulun

Her yaşta insanda el ve ayak bölgelerinde deri kalınlaşması sonucu nasır meydana gelebilir. Oldukça can yakan bir sorundur. Yanlış ayakkabı seçimi, aşırı sürtünme gibi yöntemler derinin kalınlaşmasına neden olabilir. Şimdi paylaşacağımız bu yöntemler sayesinde canınızı yakan nasırlardan doğal yollarla kurtulmanız mümkün.

El ve ayaklarda çıkan nasırlardan doğal yolla nasıl kurturulur?

Doğal asit kaynaklarından faydalanın

Limonda bulunan asitler, nasır tedavisinde oldukça etkili olacaktır. Limonu dilimleyin ve nasırlı bölgeye limon dilimini bez yardımıyla sarın ve bir gece boyunca bu şekilde bekletin. Limon yöntemini 3 gün boyunca üst üste uygulayabilirsiniz.

Su ve karbonat ikilisi

Karbonat ve ılık su kullanarak hazırlayacağınız macun ikinci bir alternatif… Karışımı macun kıvamına getirmek için ölçüleri kendiniz belirleyin, en sağlıklısı bu şekilde olacaktır. Macun kıvamına gelen karışımı nasırlı bölgeye uygulayın. Yarım saat boyunca bekletin ve kuruyan alanı ılık su ile durulayın. Doğal macunu haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Ev yapımı merhem hazırlayın

Etkisi biraz uzun vadede ortaya çıksa da son derece sağlıklı bir yöntemdir. Ev yapımı merhemde sarımsak ve doğal zeytinyağı kullanılır. Bir diş sarımsağı zeytinyağı ile birlikte iyi bir şekilde ezin. Sarımsak tamamen ezildikten sonra tıpkı limonda olduğu gibi ayağınıza karışımı sürün ve sargı beziyle sabitleyin. Bir gece boyunca ayağınızda bekletin.

Soğan yöntemi

Antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliği olan soğan nasır tedavisinde etkili bir yöntemdir. İltihap önleyici bir besin olan soğanı ikiye bölün ve nasır bölgeye uygulayın. Ancak soğan yöntemi tedavisinde sonucu biraz daha geç alabilirsiniz. Haftada bir kez uygulayacağınız soğan yöntemiyle sonucu 1 ay içinde alabilirsiniz.

Isırgan otu yöntemi

Isırgan otu da antiinfamatuvar özelliği olan bir bitkidir ve alternatif tıpta sıkça kullanılır. Nasırlardan tamamen kurtulmak istiyorsanız; ısırgan otunu macun kıvamına gelene kadar kaynatın. Isırgan otu ılıdıktan sonra nasırlı bölgeye uygulayın ve sarın. Yaklaşık 3 saat boyunca ilgili bölgede ısırgan otunu bekletin. Isırgan otu tedavisini haftanın iki günü uygulayarak nasırlardan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

Nasır tedavisinden sonra bir daha bu durumu yaşamamak için ellerinizi bolca nemlendirmelisiniz. Duş aldıktan sonra vücudunuzu ve ellerinizi doğru bir ürünle nemlendirip bu sorunun tekrarlanmasının önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda ayakkabı seçiminize de son derece dikkat etmeli, tabanı ince ve sıkı ayakkabılardan uzak durmalısınız.

Kaynak:mynet

Diğer Yazılar

Acil kilo vermesi gerekenler için: Bir ayda 7 kilo verdiren kekik suyu diyeti
Diyet & Zayıflama
Diyet & Zayıflama

Acil kilo vermesi gerekenler için: Bir ayda 7 kilo verdiren kekik suyu diyeti

Berkay Berkay - 26 Nisan 2019

Yazı karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde, kış kilolarından kurtulmak isteyenler için hızlı bir şekilde yağ yaktıracak kekik suyu diyetinden bahsedeceğiz. Özellikle et ve tavuk yemeklerine enfes aroma katan…

Diyet yapanların tok kalmak için tercih ettikleri en önemli besin!
Diyet & Zayıflama
Diyet & Zayıflama

Diyet yapanların tok kalmak için tercih ettikleri en önemli besin!

Berkay Berkay - 26 Nisan 2019

Kilo vermek isteyenler için süper besini açıklıyoruz! İşte hem tok kalmanıza yardımcı olacak hem de yağlarınızı hızlı bir şekilde yakmanıza neden olacak elma hakkında bilgiler! Kalorisi oldukça…

Sadece 2 yemek kaşığı tüketerek göbeğinizden kurtulabliirsiniz!
Diyet & Zayıflama
Diyet & Zayıflama

Sadece 2 yemek kaşığı tüketerek göbeğinizden kurtulabliirsiniz!

Berkay Berkay - 26 Nisan 2019

Bir türlü karın yağlarınızla vedalaşamıyorsanız size inatçı yağları kökünden sökecek bir formülle geliyoruz. İşte beslenme uzmanlarının önerdiği o yöntem. Karın çevresinde biriken inatçı yağlar, genelde bağırsak tembelliği…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar