Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1’in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük hayatı neredeyse durmak noktasına getiriyor. Peki kişiyi bu noktaya getiren böbrek taşına neden olan şey nedir? Böbrek taşı neden olur? Belirtileri nelerdir? Tedavisi var mıdır?

Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için hazırladık. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalara göre böbreklerdeki taşları döktüğü söylenen karışım tarifini de içeriğimize ekledik. İşte böbrek taşlarına dair tüm merak edilenler!

KİŞİNİN YAŞAM KALİTESİNİ BOZMAKTADIR

Böbreklerde taş oluşmasının pek çok farklı nedeni bulunmaktadır. nedenleri şöyle sıralayabiliriz. Çevresel faktörler, genetik, vücuttaki su oranının az olması vs. Böbreklerde oluşan taşlar kişinin yaşam kalitesinin bozulmasına neden olmaktadır. Özellikle idrar akışını bozan bu rahatsızlık şiddetli kramplara ve karın ağrısına da neden olmaktadır.

ZAMANINDA MÜDAHALE ÇOK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Böbrek taşlarına zamanında müdahale edilmesi çok büyük önem taşımaktadır. Zamanında müdahale edilmeyen bu taşlar ilerleyen günlerde ciddi komlikasyonlara yol açabilir. Taşların oluşmasının asıl nedeni böbrekte kalan kalsiyum ve mineral parçalarının sertleşip bir araya gelmesidir. İdrar sırasında ağrı meydana gelmektedir. Kanalların tıkanması idrarın ağrılı bir şekilde yaşanmasına neden olmaktadır. Bu hastalık hemen belirti göstermektedir. Ve sın çaresi de ameliyattır.

BİRÇOK BELİRTİSİ BULUNMTAKDIR

Böbreklerinizde taş olup olmadığını pek çok yolla anlayabilirsiniz. Böbrek taşının birçok belirtisi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi karın bölgesinde başlayan ve kişinin ayakta durmasını zorlaştıran ağrılara neden olmasıdır. Bunun yanı sıra idrar sırasında yanma, mide bulantısı, kusma, idrarın koyu renkli ve kokulu olması gibi nedenlerde görülen belirtiler arasındadır. Ama böbrek taşının en şiddetli belirtisi zayıflamadır.

BOLCA SU İÇMEYE ÖZEN GÖSTERİN

Böbrek taşını önlemek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey bol miktarda su içmek olacaktır. Ortalam 2,5 litre su içmeniz yeterli olacaktır. Su böbrek üstü bezlerinin çalışması için gereklidir. Bu nedenle bol su içmeye özen göstermelisiniz.

TUZDAN UZAK DURUN

Böbrek taşından korunmak istiyorsanız tuzdan kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü sodyum taş oluşumuna neden olan etkili bir maddedir. Bu nedenle tuzdan olabildiğince uzak durmayı deneyin.

VÜCUDUNUZUN İHTİYAÇ DUYDUĞU KALSİYUMU DOĞAL YOLLARLA ALIN

Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kalsiyumu doğal yollarla almak. İlaçlarla alınan kalsiyum oksalat maddesinin birikmesine neden olabilir.Bu da böbrek taşının oluşmasına neden olabiliyor.

BÖBREK TAŞLARINDAN BU YOLLA KURTULUN

Böbrek taşının oluşmasına neden olan iki madde vardır. Bunlardan biri oksalat diğeri de fosfattır. Bu kristaller birleşerek taş oluşturmaktadır. Bu kristallerin oluşumunu engelleyen en etkili besin ise limondur. Yapıln araştırmalar limonun bu rahatsızlıkta etkili olduğunu ortaya koyuyor. Yapmanız gereken tek şey, 5 adet limon, 6 yaprak nane ve 3 bardak suyu mikserde karıştırıp günde 1’er bardak tüketmek. Bu yöntem sayesinde kısa süre içerisinde böbreğinizdeki taşları dökeceksiniz.

Kaynak:elma

Diğer Yazılar

Bir ayda selülit görüntüsü nasıl azalır?
Genel
Genel

Bir ayda selülit görüntüsü nasıl azalır?

Aktar Diyarı - 13 Haziran 2021

Bir ayda selülit görüntüsü nasıl azalabilir mi? Tatil sezonu açılmışken kadınların baş belası selülit konusu yine gündemdeki yerini aldı. Bu görüntüden hoşlanmayanlar sadece 1 ay içinde selülit…

Bu bitkiler ağrı kesici özelliğe sahip!
Genel
Genel

Bu bitkiler ağrı kesici özelliğe sahip!

Aktar Diyarı - 12 Haziran 2021

Bitkilerle tedavi mümkün mü? Koronavirüs pandemisi sürecinde dengeli ve doğal beslenmenin bağışıklığı güçlendirmede etkili olduğu biliniyor. Eski doğal tedavi yöntemlerinin ve alternatif tıbbın ön plana çıktığı bu…

Evimizin küçük mucizesi karbonatın öyle çok faydası var ki…
Baharatlar
Baharatlar

Evimizin küçük mucizesi karbonatın öyle çok faydası var ki…

Aktar Diyarı - 11 Haziran 2021

Öyle çok faydası var ki... Karbonatın faydaları nelerdir? Karbonat ne işe yarar? Yıllardır mutfağımızdan eksik etmediğimiz karbonatı hamur işinden temizliğe kadar her alanda güvenle kullanabiliyoruz. Evimizin küçük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar