Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1’in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük hayatı neredeyse durmak noktasına getiriyor. Peki kişiyi bu noktaya getiren böbrek taşına neden olan şey nedir? Böbrek taşı neden olur? Belirtileri nelerdir? Tedavisi var mıdır?

Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için hazırladık. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalara göre böbreklerdeki taşları döktüğü söylenen karışım tarifini de içeriğimize ekledik. İşte böbrek taşlarına dair tüm merak edilenler!

KİŞİNİN YAŞAM KALİTESİNİ BOZMAKTADIR

Böbreklerde taş oluşmasının pek çok farklı nedeni bulunmaktadır. nedenleri şöyle sıralayabiliriz. Çevresel faktörler, genetik, vücuttaki su oranının az olması vs. Böbreklerde oluşan taşlar kişinin yaşam kalitesinin bozulmasına neden olmaktadır. Özellikle idrar akışını bozan bu rahatsızlık şiddetli kramplara ve karın ağrısına da neden olmaktadır.

ZAMANINDA MÜDAHALE ÇOK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Böbrek taşlarına zamanında müdahale edilmesi çok büyük önem taşımaktadır. Zamanında müdahale edilmeyen bu taşlar ilerleyen günlerde ciddi komlikasyonlara yol açabilir. Taşların oluşmasının asıl nedeni böbrekte kalan kalsiyum ve mineral parçalarının sertleşip bir araya gelmesidir. İdrar sırasında ağrı meydana gelmektedir. Kanalların tıkanması idrarın ağrılı bir şekilde yaşanmasına neden olmaktadır. Bu hastalık hemen belirti göstermektedir. Ve sın çaresi de ameliyattır.

BİRÇOK BELİRTİSİ BULUNMTAKDIR

Böbreklerinizde taş olup olmadığını pek çok yolla anlayabilirsiniz. Böbrek taşının birçok belirtisi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi karın bölgesinde başlayan ve kişinin ayakta durmasını zorlaştıran ağrılara neden olmasıdır. Bunun yanı sıra idrar sırasında yanma, mide bulantısı, kusma, idrarın koyu renkli ve kokulu olması gibi nedenlerde görülen belirtiler arasındadır. Ama böbrek taşının en şiddetli belirtisi zayıflamadır.

BOLCA SU İÇMEYE ÖZEN GÖSTERİN

Böbrek taşını önlemek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey bol miktarda su içmek olacaktır. Ortalam 2,5 litre su içmeniz yeterli olacaktır. Su böbrek üstü bezlerinin çalışması için gereklidir. Bu nedenle bol su içmeye özen göstermelisiniz.

TUZDAN UZAK DURUN

Böbrek taşından korunmak istiyorsanız tuzdan kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü sodyum taş oluşumuna neden olan etkili bir maddedir. Bu nedenle tuzdan olabildiğince uzak durmayı deneyin.

VÜCUDUNUZUN İHTİYAÇ DUYDUĞU KALSİYUMU DOĞAL YOLLARLA ALIN

Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kalsiyumu doğal yollarla almak. İlaçlarla alınan kalsiyum oksalat maddesinin birikmesine neden olabilir.Bu da böbrek taşının oluşmasına neden olabiliyor.

BÖBREK TAŞLARINDAN BU YOLLA KURTULUN

Böbrek taşının oluşmasına neden olan iki madde vardır. Bunlardan biri oksalat diğeri de fosfattır. Bu kristaller birleşerek taş oluşturmaktadır. Bu kristallerin oluşumunu engelleyen en etkili besin ise limondur. Yapıln araştırmalar limonun bu rahatsızlıkta etkili olduğunu ortaya koyuyor. Yapmanız gereken tek şey, 5 adet limon, 6 yaprak nane ve 3 bardak suyu mikserde karıştırıp günde 1’er bardak tüketmek. Bu yöntem sayesinde kısa süre içerisinde böbreğinizdeki taşları dökeceksiniz.

Kaynak:elma

Diğer Yazılar

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep
Meyveler
Meyveler

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Aktar Diyari - 19 Şubat 2019

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper…

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!
Meyveler
Meyveler

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!

Aktar Diyari - 11 Şubat 2019

Ünlü hekim Mehmet Öz kışın sağlığınızı garanti altına almaya sağlayacak beslenme yöntemlerini açıkladı. Üstelik bu besinler sayesinde hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir hem de hızlı bir şekilde kilo…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar