Bitkisel Protein Kaynakları Neler?

Özellikle kırmızı ete alternatif olarak yiyebileceğiniz,protein açısından zengin pek çok bitkisel besin vardır.

Bitkisel Protein Kaynakları Neler?
Proteini sadece hayvansal ürünlerden alabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Özellikle de kırmızı ete alternatif olarak yiyebileceğiniz,protein açısından zengin pek çok besin mevcut.

Kuşkonmaz:Hafifçe ızgara edilmiş ve üzerine balsamik sirke dökülmüş olarak yiyebileceğiniz 8 adet kuşkonmaz 3.10 gr. protein içeriyor.

Karnabahar: Pek çok kişi karnabaharın ne kadar faydalı bir sebze olduğunun farkında değil.250 gr. pişmiş karnabahar 2.30 gr. protein ve birçok vitamin içeriyor.ayrıca,karnabahar,brokoli,brüksel lahanası gibi sebzelerin kansere ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu olduğu da biliniyor.

Kabuklu Fıstık:Farkında olmayabilirsiniz ama 29 adet kavrulmuş fıstık 6.72 gr proteine eşit.

Yulaf:250 gram pişmiş yulaf ezmesi 6 gr. protein içeriyor. Yulaf ayrıca lif açısından da çok zengin. Kan şekerinin stabilize olmasını sağlayan yulafı kahvaltıda bir muz ve biraz tarçınla birlikte pişirip yiyebilirsiniz.

Fasulye Filizi:Sandaviçlerinizin içinde ya da salatalarınızda kullanabileceğiniz fasülye filizi protein açısından zengin bir besin.200 gr fasülye filizi çok düşük kalorili olmakla birlikte 3.18 gr. protein sahip. İdeal bir diyet besini.

Badem:Yemek aralarında atıştırabileceğiniz bir avuç badem hem daha uzun süre tok kalmanızı hem de 6.05 gr protein almanızı sağlıyor.

Ispanak:Herkes ıspanağın demir açısından zengin olduğunu bilir.Bunun yanı sıra 250 gr pişmiş ıspanak 5.40 gr protein içeriyor.Ispanak beyin,cilt,göz ve kemikler için de çok faydalı.

Brokoli:Karnabaharla aynı aileden gelen brokoli sağlık açısından en faydalı sebzelerden biri.Kansere karşı koruyucu ve tümörleri küçültücü özelliğe sahip olduğu biliniyor.Ayrıca,250 gr pişmiş karnabahar 5.80 gr protein içermekte.

 

Diğer Yazılar

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep
Meyveler
Meyveler

Goji meyvesini yemek için 7 etkileyici sebep

Aktar Diyari - 19 Şubat 2019

Goji meyvesi, geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan şifalı bir meyvedir. Bu lezzetli kırmızı taneler, yüksek oranda antioksidan içerir ve yaşlanmayı geciktirerek ömrü uzatır. Batı dünyasında süper…

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar