Avakado Yaprağının Zararları Nelerdir?

Avakadonun Zararları:

Avakado gebelik ve emzirme döneminde tavsiye edilmeyen bir meyvedir. Emzirme döneminde anne sütünün azalmasına yol açabilir.
Hassas bünyelerde kaşıntı,kızarıklık ve alerjiye yol açabilir. Bu nedenle hassas bünyeli kişilerin fazla tüketmemesi önerilir.
Cilt ile fazla temas ettirildiğinde fayda yerine yan etkilerine maruz kalınabilir.Ayrıca aşırı hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin avakado kullanmadan önce doktora danışmaları yararlı olabilir.
Grip, nezle ve astım gibi üst solunum hastalığına maruz kalan kişiler yine avakado tüketimine dikkat etmelidir. Alerjik astım rahatsızlığı olan kişilerde astımı daha fazla tetikleyebilir.
Avakado aslında kolesterolü dengeleyici bir etkiye sahiptir.Fakat aşırı tüketim nedeni ile kolesterol üzerinde tam tersi etki yaratabilir. Kolesterol ile mücadele eden kişiler doktora danışmadan avakado tüketimi yapmamalıdır.
Karaciğer ile alakalı hastalığı bulunan kişiler için de tüketimi uygun bir meyve değildir.Avakadonun ne kadar tüketileceği doktora danışarak ayarlanmalıdır.
Avakado çok fazla tüketilirse ağız içinde yara ve alerjiye yol açabilir.
Kan inceltici ilaç kullanan kişiler avakado tüketmemelidir.Avakado kan inceltici ilaçların etkisini azaltabilir.Ya da tam tersiz kan inceltici ilaçların etkisini arttırarak ciddi sorunlara yol açabilir.

Diğer Yazılar

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak
Cinsellik
Cinsellik

Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak

Aktar Diyari - 14 Şubat 2019

Her şeyin doğalını kullanmak isteyenler için yedikçe cinsel hayatı iyileştiren en etkili yiyecekleri araştırdık, buyursunlar; Romantizmi doruklarda yaşamanıza yardımcı olacak 7 doğal afrodizyak Şili biberi Bu canlandırıcı…

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…
Genel
Genel

Böbrek taşını temizleyen mucize karışım…

Aktar Diyari - 13 Şubat 2019

Böbrek taşı rahatsızlığı günümüzde oldukça yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Öyle ki her 5 kişiden 1'in de bu rahatsızlık görülüyor. Kişinin yaşam kalitesini bozan bu rahatsızlık günlük…

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!
Meyveler
Meyveler

Dr. Mehmet Öz açıkladı: Bu besinleri tüketen hasta olmuyor!

Aktar Diyari - 11 Şubat 2019

Ünlü hekim Mehmet Öz kışın sağlığınızı garanti altına almaya sağlayacak beslenme yöntemlerini açıkladı. Üstelik bu besinler sayesinde hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilir hem de hızlı bir şekilde kilo…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

By kategorideki diğer yazılar