Anti Akne Kremi

0

Anti Akne Kremi

Anti Akne Bileşimindeki botanik 6 ayrı aktifin oluşturduğu kompleks ile ile ergenlik döneminde ve sonrasında sivilceli ve akneli ciltlerde sebum (cilt yağı) dengesini sağlamada, antimikrobiyal etkisi ile oluşmuş olan sivilcelerin giderilmesinde ve yenilerin çıkmasının engellemesinde, cildi sakinleştirip ferahlatmada yardımcıdır. Mat, ferah sivilcelerden arınmış ve tazelenmiş pürüzsüz genç bir cilt için Anti Akne Kremi’ni güvenle cildinize uygulayabilirsiniz. İleri yaşlarda yağlı ciltlerde de cildin nem-yağ oranını dengeleyerek sağlıklı bir cilt elde etmede yardımcıdır.

İçindekiler : Vazelin, Kayısı Yağı, Yasemin Yağı, Menekşe Yağı, Susam Yağı, Gül Esansı, Havuç yağı.,

Kullanım Şekli : Temizlenmiş cilde ince bir tabaka halinde sürünüz.

akneleke-1

Akne Nedir ve Nasıl Oluşur? Anti Akne Önerileri

Akneler, cildin yağ bezlerinin bir hastalığıdır. Yağ bezlerinin cilde açılan kanalları tıkandığında akneler meydana gelir. Yağ bezleri, sebum adlı bir madde salgılarlar. Ergenlik döneminde sebum salgısı artar ve ciltteki gözenekleri tıkar. Bu dönemde ölü deri hücreleri yüz, omuz, sırt ve göğüsteki gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Bu aşırı yağlı ortam ve tıkanmış kanala bir de cilt yüzeyinde normalde bulunan fakat sayıları çok olmayan bakteri ve mantar türlerinin kolonize olup sayılarının artması eklenince, aknenin komedon denilen tıkaçlı lezyonları ve iltihaplı lezyonları meydana gelir.

Akneden Kurtulma Yolları

• Cildinizi sivilceli ciltler için uygun olan temizleyicilerle günde 2 kez temizleyin. Cildi çok yağlı olan kişiler, temizlemenin ardından, yağlanma baskılayıcı etkisi olan tonikleri tercih etmeli.
• Çok sayıda cilt, saç, kozmetik ürünleri kullanmaktan kaçınılmalıdır. Nonkomedojenik ürünler tercih edilmeli. Ancak nonkomedojenik ürünler dahi hassas cilde sahip olan bazı kişilerde akne sorunlarına neden olabilmektedir.
• Yağlı nemlendirici kullanılması akneyi olumsuz etkiler. Bu açıdan kozmetik kullanımında dikkatli olmak gerekir. Hafif ve kısa süreli makyaj tercih edilmeli. Yağ ve alkol içermeyen ürünler kullanılmalıdır. Hatalı kozmetik ürünü gözeneklerin tıkanmasına sebep olur.
• Mümkün olduğunca az makyaj yapılmalı ve gece yatmadan önce mutlaka temizlenmeli.
• Akneyi sıkarak temizlemek gibi davranışlar akne sorununun daha da artmasına akne lekelerine ve yaraya sebep olur.
• Sivilce sorunları dışında ayrıca adette düzensizlik ve tüylenme artışı gibi şikayetleriniz varsa hormonal kökenli sivilceleriniz olabileceğini gözardı etmeyin.
• Güneşte kalınacak ise komedona neden olmayan yağsız koruyucu kremler kullanılmalı.
• Egzersizden sonra hemen yıkanılması gerekir. Aksi takdirde ter ve cilt üzerindeki yağlar karışarak gözeneklerin tıkanmasına sebep olabilir.
• Akne bakımı için yüzü günde 2 defa sabun veya jel ile yıkanması önerilir. Ancak tahriş edici yıpratıcı sabunlardan kaçınılmalıdır.
•Yüzünüze temas etmeden önce ellerinizi yıkamalısınız. Akne temizleyici olarak PH 5.5 olan sabun kullanımı daha uygundur. Ancak yüze çok sık temas bakterilerin yayılmasına yolaçabilir.
• Ölü Deniz Çamuru Maskesi; Yosun, çamur, mineraller, çinko, papatya ve aloe vera içerir. Akne ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.
• Gözeneklerde birikmiş olan yağ ve tozu temizlemek için haftada bir ya da iki kez kil maskesi uygulanabilir.

ciltbakim2

Akneyi Ne Geçirir?

• Sandal ağacı cildinizdeki lekeleri azaltarak cildinizi temiz ve berrak gösterir. Sandal ağacı macunu gül suyuyla karıştırılarak cilde tatbik edilir. Sivilce, çıban, akneyi yatıştırır.
• Aloe vera sivilce izlerini hafifletmek için tercih edilebilecek doğal bir seçenektir Aloe Veranın terkibinde, anti iltihapsal etken maddelerin dışında, bağışıklığı destekleyici ögeler de bulunduğundan akne lekeleri ve izlerinde de yararlı olabilir.
• Buz kompresi akne tedavisindeki en kolay ve basit yollardan biridir. Acil sonuçlarla karşılaşmasanız da, sürekli uygulama etkili sonuçlar doğurur. Hergün akne izlerinin üzerine 10-15 dakika buz kompresi uygulayın.
• Şeker kamışında bulunan doğal bir asit olan Glikolik asitin cilde uygulanması ölü deri hücrelerinin giderilmesine yardımcı olur. Glikolik bileşik içeren ürünler tıkalı gözenekleri açmaya, yağ salgısını düzenlemeye yardımcı olur.
• Glikolik asit uygulanırken güneş koruyucu kullanılması gerekir. Yüze uygulanmadan önce cildin küçük bir bölümü üzerinde test edilmeli, eğer tahriş veya kızarıklık meydana gelirse kullanılmamalıdır.
• Yeşil çaydaki polifenoller serbest radikallere karşı savaşarak cildin korunmasına yardımcı olur. Yeşil çay içerikli kremler akne sorunlarını hafifletebilir.
• Omega 6’nın iltihablanmayı artırıcı etkisi olurken
• Aknesi olan kişilerde çinko oranının yetersiz olduğu görülmektedir. Yaklaşık 3 ay boyunca çinko alımının aknesi olan kişilerin 3/4 de belirgin faydalar sağladığı görülmüştür. Harici ya da ağızdan alınan çinko, yağ bezlerinin aşırı oranda sebum salgılanmasını engeller.

Satın Almak İçin Hemen Tıkla : Anti Akne Kremi

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın