Alabalık Yağı Nedir

0

Alabalık Yağı, Alabalık beyaz et olarak tüketilmekte olan ve içeriğinde bulunmakta olan omega 3 sayesinde yüksek besin değerli olan bir yiyecektir. Özellikle de çocukların gelişim ve büyüme dönemlerinde bol bol tüketmesi gerekmekte olan alabalık yetişkinlerde de beyin sağlığı açısından, unutkanlığı önlemek açısından ve hafıza da oluşmakta olan sıkıntıların giderilmesi için tüketmekte oldukça fayda vardır. Alabalık çok şifalı olan bir besin kaynağıdır.

Alabalık yağı alabalıktan elde edilmekte olan ve alabalığın özünden elde edilen orijinal bir yağdır. Alabalık yağı romatizma ve bel fıtığı ağrılarında, kaslarda oluşmakta olan ağrılarda ve iskelet sistemimizin işlerlik kazanmasında oldukça faydalı olmaktadır. Ayrıca bu yağ kas gevşetici olarak bilinir ve sporcular tarafından fazlaca kullanılmaktadır. Kaslarda oluşmakta olan gerginlikleri giderir ve sağlığımız açısından önemli bir yere sahiptir. Bu yağ haricen cilde masaj şeklinde uygulanmaktadır.
Alabalık Yağının Faydaları
  • Alabalık yağı kalp sağlığını önemli olarak geliştirir: Bu yağın içeriğinde bulunmakta olan omega 3 maddesi sayesinde kişilerin kalp ve damar hastalıklarından korunması sağlanır. Kullanılan bu yağ kötü olan kolesterol seviyesini düşürür ve iyi olan kolesterol seviyesini arttırır. Kişilerde oluşmakta olan damar sertliği oluşumunu olumlu yönden etkiler.
  • Alabalık yağı kilo vermede yardımcı olur: Alabalık yağının kullanılması ile kişilerde oluşum göstermekte olan aşırı derecede ki kilolardan kurtulma sağlanır ve bunu olumlu yönden etkiler.
  • Alabalık yağının kullanımı bağışıklık sistemimizi olumlu yönden etkilemektedir: Daha etkili olarak bağışıklık sitemimizin çalışması için düzenli olarak bu yağ tüketilmelidir. Bağışıklık sitemimizin güçlenmesi ile grip oluşumu, öksürük oluşumu ve soğuk algınlığı oluşumunun önüne geçilmektedir.
  • Alabalık yağının kullanımı AIDS olan kişiler tarafından kullanılmalıdır. AIDS hastalığına yakalanan kişilerin bu yağı kullanması ile oluşmakta olan bu rahatsızlığın engellenmesi sağlanır ve bulaşıcı olmasını engelleyerek sağlık açısından zararları ortadan kaldırılır.
  • Kullanılmakta olan alabalık yağının özellikle de yaşlı kişilerde oluşum göstermekte olan alzheimer hastalığının giderilmesinde önemli bir etkendir. Kişilerde oluşmakta olan bu rahatsızlığa karşı koruma sağlar.
  • Alabalık yağının cilt sağlığı açısından da birçok faydası vardır: Ciltte kullanılmakta olan bu yağ cildin kuruluğunu engeller, cildin parlak olmasını sağlar.
  • Alabalık yağının kullanılması ciltte oluşmakta olan dökülmelere karşı etkili olmakta olup, egzama ve buna benzer cilt problemlerinin önüne geçer.
  • Bu yağ saçların parlaklığını sağlar ve saç köklerinin beslenmesinde oldukça faydalıdır.
Balık yağı harici olarak saç bakımında kullanılmaktadır ve genellikle de bayanların saç sağlığı bakımından ilk tercihi olmaktadır. Kişilerde oluşum göstermekte olan saç dökülmelerine karşı koruma sağlar ve saç diplerinin beslenmesini sağlayarak sağlıklı saçların gelişmesine yardımcı olur. Alabalık yağının saçlarda kullanılması aşırı derecede oluşmakta olan ağır kokulara neden olacaktır ve bu yağı kullanmakta olan kişiler için tiksindirici bir etki oluşturacaktır. Bu yağın yatmadan önce kullanılmasında fayda vardır aksi taktirde kişilerin gündüz vaktinde kullanması ile oluşmakta olan kötü koku iyice yayılım gösterecektir. Bu kokudan dolayı yağın uygulandığı saç iyice yıkanmalı ve sonrasında tekrardan şampuan ile yıkanarak kokusu giderilmelidir.
Piyasada bulunmakta olan alabalık yağlarının hepsi doğal olarak elde edilmemektedir. Sağlığınız açısından kullanmakta olduğunuz bu yağların güvenilir olan yerlerden alınması sizler için daha iyi olacaktır. Aksi taktirde kimyasal maddeler içeren alabalık yağlarının faydası olmayacak bunun yanı sıra zararı olacaktır.

Alabalık Yağı Satın Al

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın