Acı Badem Kremi Faydaları Nelerdir

0

Acı badem kremi cilt dostu olarak bilinir. Acı badem kremi cilt çatlaklarına, cilt kuruluğuna iyi gelmektedir. Acı badem kremi vücut tarafından hızlıca emilme özelliğine sahiptir. Yazın ciltte oluşan güneş yanıklarını geçirme etkisi vardır. Acı badem kremi cilde pürüzsüzlük kazandırır ve cildin nem dengesini korur. Özellikle hamilelikte bayanların karın bölgesine acı badem kremini uygulamaları önerilir.

Bol miktarda şker, protein ve amigdalin içerir. Acıbademin yağının yanısıra, sütü ve kremi de cilt için çok fayda sağlar. Yatmadan önce cildinizi acıbadem yağı ile iyice ovun. Sabah ılık suyla duş alıp kurulanın. Cildinizin yumuşaklığına ve pürüzsüzlüğüne inanamayacaksınız.

* Özellikle soğuk havalardan dolayı ciltte meydana gelen yıpranmalar için oldukça faydalıdır.
* Cildi çatlamara karşı korur.
* Cildi makyaja hazırlar.
* Makyaj temizliğinde rahatlıla kullanılabilir.

* Güneş ve denizden etkilenmiş cildin nem dengesini gün boyu korur ve besler.
* Hamilelik öncesi ve sonrası ciltte oluşabilecek çatlaklar, gerçek badem yağlı formülün kazandırdığı esneklik sayesinde en az seviyeye iner.
* Traş sonrası kullanımda cildin nefes almasını sağlar,ferahlık verir.
* Kurumuş ciltlerde  pullanmayı  engeller.

Acıbadem yağı katkısıyla yapılan acıbadem kremi, yoğun nemlendirme ve hızlı emilme özelliğine sahiptir. Bu sayesde kuruma ve çatlamaya karşı  cildi korur. Özellikle hamilelik döneminde kullanılması, yırtıkları ve çatlakları büyük oranda etkiler.  Cildi güzelleştirir ve besler.

Acı badem sütünün cilt dokusunu düzgünleştiren, cildi yeniden yapılandıran, içeriğindeki enzimler, vitaminler ve minerallerle onarım sağlayan iyileştirici bir dokusu vardır.

Etkili sonuç alabilmek için acı badem kremi vücuda masaj yapılarak uygulanmalıdır. Cilde makyaj yapmadan önce cildi acı badem kremiyle temizlemek cildi makyaja hazırlar. Erkeklerin tıraş sonrası losyon olarak acı badem kremi kullanmalarında fayda vardır. Cilde ferahlık verir ve olası kızarıklıkları engeller. Acı badem kremi erken yaşlanmayı önler. Düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

Acı Badem kremi Satın Al

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın